Jump to content

malinowski

Modelarz
 • Content Count

  264
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

malinowski last won the day on January 7 2020

malinowski had the most liked content!

Community Reputation

22 Excellent

About malinowski

 • Birthday 06/02/1986

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Rumia
 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. fajny ten pylonik - chyba sobie druknę...
 2. Moim skromnym zdaniem druk 3D w temacie spaliny nadaje się tylko do zrobienia formy pod laminat.
 3. Tak, tylko czasu totalnie brak.
 4. Autor tematu jest tak zalatny - że dopiero teraz znalazł czas na odpisanie. Od ostatniego zdjęcia spit wzbogadził się o ster kierunku i zamontowane serwomechanizmy.
 5. Na pewno musisz dołączyć jako członek AG - koszt chyba 50zł /rok. Potem na lotnisko możesz wejść po warunkiem, że nie lata wojsko i dostaniesz zgodę kierownika lotów (to jest bez problemu w większości przypadków)
 6. z kronikarskiego obowiązku: rejestracja, przeklikanie kursu i testu z wynikiem pozytywnym zajmuje 15 minut. Więc na prawdę nie rozumiem uwag wymienionych w tym wątku: - że trzeba się zarejestrować? No dobra, ale dotychczas w temacie dronów była wolna amerykanka bo dron na komunię i dron z marktu był dostępny dla każdego. A 99% ludzi i tak rejestryje się na fejsbookach i innych forach więc jeszcze jedno urzędowe rejestrowanie? - latanie za granicą nawet w ramach UE było obwarowane lokalnymi przepisami - teraz przepisy są spójne dla całej Unii
 7. Niestety w dobie "drona na komunię" jakieś przepisy trzeba wprowadzić.
 8. Plusem tych przepisów jest fakt, że aby wykonywać komercyjne loty dronami trzeba było mieć świadectwo kwalifikacji teraz tego już nie będzie. Ten test on line to taka namiastka prawa jazdy. Jeśli ktoś zleci dronem na ludzi i nie będzie zarejestrowany to będzie to dodatkowa okoliczność obciążająca (tak jak brak PJ). Z drugiej strony tak samo jak posiadanie PJ nie świadczy że ktoś umie jezdzić, nie będzie świadczyło o tym, że ktoś umie latać.
 9. Aczkolwiek jest to pewna liberalizacja aktualnych przepisów. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Obowiazek-rejestracji-operatora-drona-od-nowego-roku-7956916.html?fbclid=IwAR0FrMt2iNOh0CsCVhXd4tOxVx97UCKw6GcbNVn7IwErpnJ5Fo-49_XUv2g
 10. Ja dzisiaj zaliczyłem Bezmiechową. Z racji ograniczonego miejsca w samochodzie (przy wyjeździe na 2tygodnie z niespełna 2 letnim synkiem) jedyne latadło jakie udało mi się wcisnąć to Lidlolot :
 11. Model Ostorwskiego bił na głowę wtedy modele towarzyszy radzieckich, gdzie często model projektował ten sam zespół co prawdziwy pierwowzór. Ten P-38 powstał na podstawie planów uzyskanych od prodcenta samolotu a super tigre wypordukowało specjalnie wersję swojego silnika kręcącą się w lewo. Model był tak dokładny że wygrywał ze wspomnianymi modelami tow. radzieckiech a po śmierci konstruktora trafił do jakiegoś muzem. Model był raz rozbity i po przebudowie nie był już srebrny a zielony. Srebrny posłużył jak podkład do zrobienia przetarć farby.
 12. Nie ma kotś na zbyciu chowanego podwozia? https://hobbyking.com/en_us/servoless-retract-with-metal-trunion-44mm-x-41mm-mount-2pcs.html?queryID=cd8be88282281f0c2af091bd1bf80d4e&objectID=26451&indexName=hbk_live_magento_en_us_products od listopada czekam żeby było dostępne...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.