Skocz do zawartości

Mocowanie płata a start z holu gumowego


otp2

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno skończyłem swój pierwszy model Jerrego w wersji szybowcowej. Zrobiłem hol do niego 30m gumy 5mm i 100m żyłki, ale wyczytałem gdzieś na forum że do holowania płat w szybowcu musi być mocowany na sztywno u mnie jest mocowany gumą do kadłuba. I tu mam obawy czy wogóle ryzykować start takim mocowaniem płata? Dodam jeszcze że moje doświadczenie w lataniu to tylko kilkunastosekundowe loty z ręki i takie mocowanie skrzydełka wiele wybacza.

06842312d7911f97m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Potwierdzam opinie Kamila. Bez problemów na gumach możesz holować. Cały sezon latałem szybowcem 150cm ze skrzydłem mocowanym gumami i żadnych problemów nigdy nie miałem. A jeśli to Twój pierwszy model w ogóle to gumy będą przydatne przy ostrzejszych lądowaniach jako amortyzacja dla skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te lądowania nie zawsze jeszcze "łagodnie" mi wychodzą ale guma wszystko ratuje :) Gdybym przerobił mocowane płata na sztywne co chwila coś by się wyłamywało. Ale w takim razie skoro mocowanie elastyczne w niczym nie przeszkadza, jak tylko pogoda się uspokoi (u mnie ciągle mocno wieje) zabieram model na oblot z holu.

 

edit.

No i dzisiaj modelik oblatany. Starty z holu udane już za pierwszym razem i wszystko było by dobrze gdyby nie mocny wiatr. Niestety ten szybowczyk już przy nawet niezbyt silnym wietrze jest nie do latania :( pozostaje tylko czekać na lepszą pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.