Skocz do zawartości

Nie mogę wystartować honey bee I


MIKI-HELI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To jest mój pierwszy model RC (Latający) i mam z nim problem ponieważ heli nie chce wystartować znosi go na prawo na lewo i do tyłu. Oto filmik jak próbuje nim wystartować (dodaje mu prawi pełny gaz a on tylko tyle się unosi). Próbowałem to korektować ale mi to nie wychodzi. Film nr 2 przedstawia chwilę później gdzie poszedłem na podwórko jak widać na video gaz jest na max akumulator naładowany a heli jak stał tak stoi (więcej niż na video nr 1 nie latałem po tym ładowaniu).

 

VIDEO NR 1: http://www.youtube.com/watch?v=YCidHyYBfsk

 

 

VIDEO NR 2: http://www.youtube.com/watch?v=o12-FjqxMAE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

TYTUŁ!! Popraw tytuł MIKI bo temat wyleci do śmieci! Sam zobacz : :Co mam z nim zrobić?" -- z czym masz co zrobić?Tak trudno jest napisać "Mam problem ze sterowaniem heli ... (w miejsce kropek wstawiona nazwa modelu) i proszę o pomoc"Czy to naprawdę takie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik się dodaje już trochę nim wystartowałem z 20 cm ale nadal go znosi na lewo i to bardzo, trymer mam przesunięty na max a on dalej na lewo. Do tyłu już nie lata;)

 

 

A ten silnik to piszczy od tylnego śmigła bo jak mu dam mało gazu to on tylko piszczy a się nie kręci dopiero daje więcej a o wtedy się rozkręca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten śmigłowiec tak ma.Start polega na szybkim poderwaniu do góry i kontrolowaniu drągami przy starcie.Pakiet aku wystarcza tak naprawdę na 2 min ,potem efekt jest jak u ciebie.Uważaj na śmigło ogonowe i nie chodzi mi o zębatkę bo ta jest trwała.Nie doprowadzaj do ocierania lub zablokowania śmigiełka np.o trawę.Uszkodzeniu ulega silniczek ,spadają jego obroty i śmiglak zaczyna się kręcić wokół osi.Najpierw będzie się dało skorygować trymerem,z czasem braknie zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo ładujesz ten akumulator?Do LiPo musiałbyś zmienić regulator bo ten nie obsługuje i tu następny problem ponieważ ten regler to all in 1 czyli wszystko w jednym.Koszty przekroczyły by wartość śmiglaka.Prawdopodobnie winny jest skończony silnik,ale zanim podejmiesz decyzję o wymianie dobrze naładuj akumlator i zmień baterie w nadajniku na nowe.Miałem już taki przypadek w walkerze (a twój to klon Dragonflay'a) że pomimo iż wskaźnik diodowy pokazywał na zielono stan baterii w nadajniku śmiglak wariował.Po wymianie wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam kupić pakiet LI-PO akumulatorów?

 

Tylko pamiętaj, że Li-Po potrzebują specjalnej ładowarki, żadnej tam uniwersalnej, czy tej, którą masz. Najlepsze są z tzw. balancerem, ale jakby nie patrzeć, te akku mogą się zapalić przy ładowaniu szajsem. Za małą wagę i dużą wydajność trzeba zapłacić dobrą łądowaczką i pilnowaniem, aby ich nie rozładować do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.