Skocz do zawartości

Ładowarka hitec do nadajnika i odbiornika jak naprawić


marcinx00

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ładowarkę hitec do pakietu nadajnika i odbiornika czyli 2 wyjścia ładowałem wyjściem do odbiornika pakiet 2V żarki do świec no i przestała mi działać ta ładowarka na tym wyjsciu, drugie wyjście do nadajnika jest ok działa co to moze być za uszkodzenie od czego zaczać sprawdzać, proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybym zrobił przejściówkę i z tego kabla co nadajnik ładuję ładował bym pakiet odbiornika.
napięcia nominale to 4,8V dla odbirnika i 9,6V dla nadajnika !

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tam idą 2 różne napięcia więc nie..........myślisz ,że jakby niebyło różnicy to były by 2 kabelki?? (tak chociaż na logike zrozum) :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stopce masz napisane że masz tyle sprzętu a nie możesz zrozumiec PODSTAW !!!! poczytaj dział od czego zacząć tam jest opisane min. jak ładować pakiety czyli jakie napiecia i prądy zastosowac aby pakiet naładowac tak jak trzeba.

 

Chłopie zrÓb jak tam chcesz ! tylko napisz jaki był tego efekt OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt był taki ze stara ładowarka kupiona parę lat temu przez mojego ojca była urzywana do ładowania zwykłych aku R6 i nie patrzyłem czy podłaczam 4 czy 8 bo prąd ładowania z takiej ładowarki jest bardzo niski i nic złego z akumulatorkami sie nie działo były zawsze naładowane, ładowałem nawet nią stare pakiety wysokoprądowe co prawda o małych pojemnosciach bo kiedys nie było takich jak teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do efektu pamieci to tak napawde nie zwracałem uwagi na to, jak padły to ładowałem i tez nigdy z zegarkiem w reku nie wyłączałem ładowarki poprostu wydawało mi sie ze już starczy ładowania to odłączałem i zawsze byłem zadowolony z tego jak działały, a czy nie jest tak ze gdy ogniwo sie naładuje to więcej prądu nie przyjmie z takiej ładowarki, bo tak jak już pisałem moc jast tak mała ze nawet aku nie robią sie ciepłe, co innego z ładowarek którymi ładuje wysokoprądowe ogniwa te aż sie gorace robią i są odłączane automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istoty jest pąrd który malaje pod koniec ladowania !

 

W przypadku ogniw niklowych, które ładowane są metodą CC czyli stałym prądem? Może jednak chodziło o spadek napięcia pod koniec ładowania tzw. "delta peak" co informuje ładowarkę o osiągnięciu przez pakiet stanu naładowania? Malejący prąd owszem ale w metodzie CV czyli stałego napięcia np. pod koniec ładowania ogniw litowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna zachowywać się sprawna ładowarka CG Hitec ?

Jak podłączę pakiet od odbiornika to mi świeci zielona dioda na ładowarce

a jak podłaczę nadajnik to nic nie świeci

Czy to jets normalna sytuacja?

Na ładowarce jest czerwoan dioda czy ona powinna świecić w trakcie ładowania czy zapalić się po nałądowaniu nadajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.