Skocz do zawartości

zmiana biegunów silnika elektrycznego


fabin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam Focusa, ale nie jestem z niego zadowolony. Postanowiłem na jego bebechach zbudowac trenerka, który pozwoli mi pobyc w powietrzu dłuzej niz kilkanaście sekund:)

Tylko focus jest napędzany przez śmigło pchajace, a ja na tym samym silniku (480-tka) chce zbudować model z silnikiem z przodu. Czy w typ przypadku trzeba jakoś zmienić oobroty silnika z lewoskrętnych na prawoskrętne (silnik jednofazowy) czy wystarczy kupić inne śmigło? Są odwrotne śmigła?

Proszę o pomoc. Szukałem na forum, ale bez skutku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Właśnie, pierwsza moja myśl była zmienić bieguny. Zrobiłem tak na chwilkę na małych obrotach, ale coś zaiskrzyło i zaśmierdziało:) Slinik nadal działa. Zmieniłem bieguny przed samym silnikiem. Moze powinienem zmienić przed regulatorem albo odbiornikiem?Pytam na przyszłość, bo i tak zmienie śmigło. Dzięki za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.