Skocz do zawartości

Wyzwanie dla tęgich głów


Kret

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ostatnio czekając aż klej w modelu wyschnie znalazłem stary telefon, niedziałającego siemens CX65 wyciągnąłem z niego kamerę i zacząłem kombinować czy nie dałoby się jej przerobić tak żeby wsadzić ją do modelu niestety dopiero wybrałem się do szkoły z profilem technik elektronik i jestem zielony może ktoś z was robił takie cuda i wie jak ugryźć problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz w domu komplet starych zelówek to też będziesz produkował z tego oponę do auta?

to ma Cię zmusić do myślenia - po co wynajdywać na nowo to co jest dostępne bez żadnych przeróbek za niewielka kasę .

to że wydzióbałeś optykę nie oznacza że masz całą elektronikę części foto . nie znam budowy CX65 ale kilka nokii i se miało tylko optykę i matrycę oddzielnie a reszta była juz na płycie aparatu

swoja drogą foto w komórce jest często gorsze od byle jakich medionów za 200pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zrozumiałem wszystko :) Kolego kret tu poczytaj

 

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic574898.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic683570.html

 

google -> "kamera z telefonu komórkowego" i już masz sporo odpowiedzi !

 

i nie można było tak od razu dziękuje za pomoc a panu utopi życzę trochę pokory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja drogą foto w komórce jest często gorsze od byle jakich medionów za 200pln

 

Tak tragicznie?

Proponuję obejrzeć moją galerię zdjęć: http://picasaweb.google.pl/pawelteq

Jak do tej pory- wszystkie wykonane telefonem komórkowym SGH U700. Jakoś ja na jakość zdjęć nie narzekam :wink: I rozumiem kolegę @Kret. Ma w domu sprzęt- chce go użyć. Niestety nie wszyscy lubią kombinować. Przecież lepiej wejść na stronę sklepu i wpłacić na konto 500 zł za gotowy model. Wystarczy wsadzić sprzęt i w powietrze. Bo po co budować? Przecież za 3x więcej pieniędzy dostanę model prosto do drzwi.

I chyba właśnie o to chodzi Kretowi. Skoro poszedł do technikum energetycznego- jest więc zapewne pasjonatem elektroniki. Chłopak chce zrobić coś sam, używając własnych umiejętności. Ale po co to robi? Przecież każdy przeciętny nastolatek ma kieszenie wypchane pieniędzmi, idzie do sklepu i wykłada 200 zł na aparat. A staroć niech wyrzuci. Po co ma brudzić sobie ręce bawiąc się za tak małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tragicznie?

Proponuję obejrzeć moją galerię zdjęć: http://picasaweb.google.pl/pawelteq

Jak do tej pory- wszystkie wykonane telefonem komórkowym SGH U700

 

3.2 Mpx porównujesz do 0.3

 

siemens CX65

 

EDIT

Przecież każdy przeciętny nastolatek ma kieszenie wypchane pieniędzmi, idzie do sklepu i wykłada 200 zł na aparat. A staroć niech wyrzuci. Po co ma brudzić sobie ręce bawiąc się za tak małe pieniądze.

Przesadzacie albo w 1 albo w 2 stronę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie można było tak od razu dziękuje za pomoc a panu utopi życzę trochę pokory...

 

uważasz że ta kamera z telefonu komórkowego da tak dobre zdjęcia ?

to tak jakby porównywać całolamitowego akrobata do deproniaka

 

 

co do pokory to za lenistwo powinieneś dostać warna .

Idziesz do technikum a nie potrafisz szukać?

zaraz przeczytamy że domowym sposobem można podnieść rozdzielczość matrycy ,zwiększyć światło optyki i zmniejszyć szumy ...

Równie dobrze można zacząć robić silniki benzynowe do modelu bo ktoś ma 'komarka "w szopie ..

 

Wyrażam swoje zdanie bo je posiadam .

Dzięki wielu "dłubaczom " którym wydaje się że po przeczytaniu 1 książki potrafią coś zrobić widząc schemat i listę elementów mam co robić ...

Potem jest płacz i zganianie na innych że schemat nie taki , że części złośliwie w sklepie dali złe...

 

nt elektrody się nie wypowiadam -70% tamtego portalu to bzdury może z 20 stanowi realną wartościową wiedzę ale i to trzeba umieć czytać ze zrozumieniem

 

Do dziś nie doczekałem się publicznej prezentacji kilku urządzeń stamtąd pomimo że były zachwalane achy i ochy padały bez końca... była propozycja - jeśli wzmacniacz zbudowany przez kogoś z tamtejszych guru zagra lepiej niż tani fabryczny produkt -zwycięzca zabiera 5 tys PLN ............

 

minęły dwa lata i cisza. było wiele osób chętnych do uczestnictwa w porównaniu a temat dziwnym trafem został usunięty...

pewnie przypadkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Pan powinien bana za płytkość wypowiedzi skoro posiada pan tak WSZECHPOTĘŻNĄ wiedzę magiczną proszę skonstruować coś takiego i najlepiej rzucić czar bo wątpię żeby z pod pana ręki zadziałało i radżę obejrzeć zdjęcia z telefonu cx65 gdyby nie brak stabilizatora autofocusa, lampy błyskowej to robiłby dobre zdjęcia JAK PAN PEWNIE WIE była w nim również niemiecka optyka ja zacznę chyba myśleć pana kategoriami po co startować w zawodach jak można je kupić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat troche poszedł w boczny tor.

Generalnie nie ołaca się budować, przerabiać takich sprzętów.

Lepiej użyć całego telefonu chyba, tylko zasilanie zmienieć jak juz kombinujesz.

Utopia niestety ma rację, tylko przekazał ci to w dość mocny sposób.

Reasumując, elektronika fabryczne jest tak zrobiona że raczej nie ma szans na ingerencję przez domorosłego elektronika i nie mam tu na myśli wiedzy i doświadczenia ale raczej sprzętu, stacji lutowniczej itp. chociaż to pierwsze jest ważniejsze.

Jeśli kolego kret tak bardzo chcesz przerobić tą kamerkę wszyscy będziemy z ciekawością obserwować relację z budowy na łamach forum. Ja się zgłaszam na pierwszego kibica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kret, nie zrozumiałeś nic i odrazu przyjąłeś bojową postawę ......

 

Czy napisałem że się nie da ?

 

Tok myślenia większości ludzi jest dziwnie pokręcony

Poświecą często tygodnie na pracę nad czymś co mogą mieć w godzinę i to bez wątpliwych efektów .

Zakładając ze godzina Twojej pracy warta jest "N" to ile godzin musisz przepracować

aby nabyć gotowca ?? 1xN 2xN ...20xN?

 

Czas poświęcony na budowę /przeróbkę też kosztuje ale gdy ktoś tego nie widzi no to cóż ..zgodnie ze starym porzekadłem -"czemuś biedny ?- boś głupi ......" ( bez obrazy)

 

masz aparat /optykę- przetwornik do tego trzeba dodać jakąś pamięć a to koszt i kolejna praca nad połączeniem wszystkiego w całość praca czyli czas a czas to pieniądz.znowu

na koniec podsumuj sobie wszystko policz czas x stawka godzinowa i okaże sie że wcale już tak tanio nie jest

 

i nie piszcie proszę że młody chłopak o chłonnym ,błyskotliwym umyśle musi się uczyć i niema czasu na prace bo nawet wypocząć nie ma kiedy ..To jest wykonalne bo sam zatrudniam 15-sto latka . Ewenement?- wcale nie . Pokonał studentów bredzących coś pod nosem o powolności samochodowych komputerów i wyższości intela nad amd czy tam odwrotnie ...znają ponoć dziwny język zerojedynkowy a nie potrafią za pomocą prymitywnego interface-u graficznego zrobić reset systemu SRS i skasować sygnalizacje wypiętej poduszki powietrznej czy napinacza pirotechnicznego pasów w aucie nie mówiąc już o skomunikowaniu czegokolwiek poprzez magistralę CAN... a trzeba było tylko kliknąć myszką na ikonkę ............Prosty trick by sprawdzić przydatność człowieka do pracy i to czy używa głowy . Dodam że "mały " zarabia teraz 5x więcej niż jego ojciec po 30 latach pracy... zawsze będzie tak że będą ludzie radzący sobie w każdych warunkach i tacy co muszą wyjechać z kraju posiadając walizkę dyplomów i worek tytułów - "bo tutaj się nie da zarobić". Jadą w świat i jakoś tam też nie robią fortun.

 

Napisaliście ze młody człowiek nie ma pieniędzy ... może dlatego ze nie chce mieć?

To już temat chyba na inną debatę- teraz szkoły nie uczą myślenia.

Łatwiej założyć kolejny temat niż poszukać samemu datasheetów od elektroniki ........... ale ja się tam nie znam

 

a wracając do wspomnianej elektrody - nie wierzę że NIKT nie chciał przytulić tych 5 kPLN

dają darmową kasę i nie ma chętnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.