Skocz do zawartości

Aparatura nie działa-problem z kwarcami?


areczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam sprzęt

ChomikImage.aspx?k=1327948&t=633765533789515080&id=96647804&vid=96647804

 

i po zakupieniu nowych kwarców niestety niema żadnych reakcji.

Nadajnik ChomikImage.aspx?k=1330016&t=633765533789515080&id=96647727&vid=96647727

 

i odbiornik

ChomikImage.aspx?k=1329571&t=633765533789515080&id=96647843&vid=96647843

 

podobno były sprawne brakowało im tylko kwarców więc kupiłem no ale coś nie działa i nie wiem czy ja coś przeoczyłem czy po prostu sprzęt jest uszkodzony.

 

Sił już nie mam żeby tłumaczyć o prawidłowych tytułach tematów.slawekmod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nadajnika Graupnera kwarce muszą być graupnerowskie. Na innych działać nie będzie. W odbiorniku mogą być kwarce dowolne. Odbiornik też nie musi być Graupnera. Ważne by był odpowiadający kanał, zakres częstotliwości i ilość stopni przemiany dla kwarcu (pojedyncza i podwójna przemiana w odbiornikach wymagają różnych kwarców). pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarce niby mają być do Graupnera (przynajmniej tak na stronie sklepu pisze http://www.modelemax.pl/index.php?cPath=143_147) kanał na obu kwarcach jest taki sam (58) do odbiornika zastosowałem kwarc z pojedyncza przemianą RX 40Mhz no a w nadajniku TX 40Mhz (k.58).

-akumulatorki (duracellki 2650mAh) sprawne :D , podpięte- nawet przy włączeniu pakietu jedno serwo daje oznaki "życia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie widzę regulatora, ani BEC-a. Takie podpinanie pakietu wprost do odbiornika nie zawsze jest dobre. Jesteś pewien, że dobrze podłączyłeś zasilanie i nie spaliłeś odbiornika? Nie myliłeś biegunów itd?

Po drugie sprawdź czy dobrze wcisnąłeś kwarce w gniazda. Czasem, jak są za płytko włożone to nie kontaktują.

Po trzecie, najprosćiej to poszukaja w okolicy innej osoby z aparaturą 40MHz i umówcie się.

Niech ci kolega sprawdzi na swoim sprawnym nadajniku, czy pracuje twój odbiornik, oraz użyczy odbiornika do sprawdzenia nadajnika.

Tak będzie najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie widzę regulatora, ani BEC-a. Takie podpinanie pakietu wprost do odbiornika nie zawsze jest dobre. Jesteś pewien, że dobrze podłączyłeś zasilanie i nie spaliłeś odbiornika? Nie myliłeś biegunów itd?

Jestem początkującym modelarzem ale do sprawdzenia takie podpięcie zasilania powinno wystarczyć skoro odbiornik takie obsługuje. Inaczej nie da się wcisnąć bo tak wtyczka i gniazdo są zrobione. Raczej wykluczam przypadkowe spalenie bo coś powinno się stać (dym, syk, zapach) nawet przy takim napięciu.

Po drugie sprawdź czy dobrze wcisnąłeś kwarce w gniazda. Czasem, jak są za płytko włożone to nie kontaktują.

Wtykałem, dociskałem bo też brałem to pod uwagę no ale nic.

Po trzecie, najprosćiej to poszukaja w okolicy innej osoby z aparaturą 40MHz i umówcie się.

Niech ci kolega sprawdzi na swoim sprawnym nadajniku, czy pracuje twój odbiornik, oraz użyczy odbiornika do sprawdzenia nadajnika.

Jak narazie nie znam żadnego modelarza z mojej okolicy (nawet szukałem:) ) bo faktycznie to było by najprostsze i pewnie nie musiałbym zakładać postu na forum:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet myślałem o jakimś sklepie modelarskim -pewnie by pomogli ale nie bardzo mam czas bo praca w sklepie mnie trochę ogranicza a i bobas mały też jest absorbujący po całym dniu, przez to liczyłem, że na forum ktoś szybko powie co i jak :wink:

 

-a miałem odłożyć i kupić nowy zestaw ale to zawsze szkoda pieniędzy :lol:

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.