Skocz do zawartości

jeti duplex - jak u was z zasięgiem?


mieczotronix

Rekomendowane odpowiedzi

Męczę od niedawna moduł TF + odbiornik 8-kanałowy jeti duplex. No i muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia - pikanie sygnalizujące granicę zasięgu pojawia się "dużo wcześniej, niż bym się tego spodziewał". Tzn. na 35 MHz mam wrażenie, że latałem dalej - zanim objawy zakłóceń i różne trzepnięcia się pojawiały.

I teraz tak:

- 1-szy model testowy - samo EPP. Odbiornik na maks. odsunięty od regulatora (na tyle na ile kabelek regulatora pozwala) - anteny jedna wzdłuż kadłuba druga prostopadle do pierwszej. Tutaj zakładam, że "antena" to ta część przewodu bez izolacji, resztę traktuję jako przewód antenowy. Serwa conrad i esky 9-gramowe

2-gi model testowy - duży balsiak, na pokładzie sensor prądu Jeti, UBEC (z dławikiem na kablu), serwa Hitec i wrażenia zasięgowe podobne, czyli jakby setup nie miał wpływu.

 

Moduł duplex wsadzony jest do nadajnika hitec optic - antenka zgięta pod kątem 45 stopni w kolanku, czyli raczej "w ziemię".

 

Moduł nadajnika jest używany z allegro, a R8 nowy.

 

Czy to pikanie to tylko moment, w którym ginie transmisja zwrotna I polecieć można dużo dalej? Trochę się boję sprawdzić praktycznie, bo miałem 2 razy sytuacje że moduł pikał i model zareagował z ok. 1 sek. opóźnieniem, jakby już był w failsafe. Na JetiBoxie pojawiają mi się czasem "................." zamiast wskazań sensora, co oznacza że telemetria czasem ginie wcześniej, zanim pojawi się pikanie.

 

 

Jakie są wasze doświadczenia z tym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy to pikanie to tylko moment, w którym ginie transmisja zwrotna

 

Witaj, to pikanie to brak transmisji z odbiornikiem... No nie wien, przerobiłem swojego MX16S i żadnych problemów nie ma (pół roku temu ) Kupuje nowe odbiorniki , binduje i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł TU+R6. Jak dotąd bez problemów ale loty może max 300-350m od nadajnika. Ja założyłem że antena to całość przewodu i w całości jest odchylona poziomo (mowa o jednym z dwu przewodów).Moduł jest w MC-19 obok modułu 35mhz, antena pod lekkim kątem w górę.

O ile pamiętam (chyba była o tym mowa tu na forum) wcześniejsze egzemplarze miały zwiększoną wrażliwość na zakłócenia. Szczegóły tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, pewna partia modułów nadawczych Jeti miała problemy z antenami.

Dokładnie, było o tym info na stronie Jeti.

 

Poza tym dobrze jest zrobić test wg linku, który podał Deem. Wprawdzie to tylko seria z pewnego okresu może być wadliwa ale warto się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nadajnik jest rzeczywiście z tej wadliwej serii, ale myślałem, że to chodzi raczej o ten "lockup" problem opisywany na rcgroups - tzn. że nadajnik nie startował i się wieszał, gdy w sąsiedztwie pracował assan.

Z assanem testowałem swój moduł i problemu nie było.

Jeśli to problemy z antenami, to rzeczywiście "that may be the case".

 

Nadajnik kupiłem na aukcji i zapomniałem w przedbiegach zapytać o to z jakiej serii on jest (za dużo innych spraw na głowie). O wszystkim niestety przypomniałem sobie po zakupie.

 

Napisałem do jeti, czy mogę im przysłać bezpośrednio do sprawdzenia moduł, ale polecili mi wysłać go do AN_FINANS czyli MODELE.SKLEP.PL

Niestety mam złe doświadczenia z komunikacją z tym sklepem, o czym zresztą było na forach, dlatego napisałem przez ich stronę www wiadomość do nich z prośbą o potwierdzenie, że moduł mogę im wysłać, i że się tym zajmą.

Jak się spodziewałem, od kilku dni pozostaje bez odpowiedzi.

Jeśli się nie odezwą , to uderzę jeszcze do Perfect Hobby, gdzie pierwotny właściciel zakupił moduł. Już wstępnie się w tej sprawie kontaktowałem z p. Robertem i pewnie nie będzie problemu, ale na razie spróbuję wyczerpać możliwości sprawdzenia tego kanałami oficjalnymi.

 

Dostałem jeszcze od kolegi pilota PW, żeby sprawdzić czy moduł jest ustawiony na pełną moc. To dla mnie nowość, bo jakoś nie kojarzę w menu takiej opcji. Właśnie sprawdziłem. Nie mam nic takiego w menu. Jest tylko range test, ale on się wyłącza automatycznie po kilku sekundach. Czyli o co chodzi, bo nie kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jest tylko range test, ale on się wyłącza automatycznie po kilku sekundach. Czyli o co chodzi, bo nie kumam?

Dokładnie chodziło o range test. Fakt, że się wyłącza ale jak masz podpięty Jeti Box to może jest przełączony na stałe na małą moc bo chyba tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego, co czytałem na rcgroups - stały test zasięgu był w późniejszych wersjach firmware

To by się mogło zgadzać bo uniwersalny moduł znajomego, do którego miałem dostęp jest kupiony niedawno i na pewno ma nowy soft. W każdym razie lata na nim i jak do tej pory problemów nie było. No może poza ostatnim upadkiem ale to pewnie wina złego ustawienia anten lub chwilowego spadku napięcia (robiony BEC) i resetu odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że moduł nadajnika Jeti duplex zrobiony jest na module ZigBit Amp firmy Meshnetics. Z materiałów producenta wynika, że zasięg "Outdoor range" over 2.5 miles (4.000 m).

ma takie parametry:

-104 dBM Rx sensitivity (PER 1%)

+20 dBm of Tx power

 

Czyli z moim jednak coś jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zero problemów", czyli nie pika, że jesteś na granicy zasięgu? Tak to rozumieć? Daleko latasz?

Mi pika napewno na jakichś 400-500 m. Samolot widzę wtedy doskonale.

 

Latam dosc daleko od siebie.Na ziemi testowalem jakies 300m przeszedle wysokosc nadajnika 0k 1,5m a model na ziemi lezal i nie pikało.Taki byl pierwszy test po zamontowaniu duplexa .Potem modelem w powietrze i rowniez mi nie piklo.Kolega z lotniska lata na duplexie TF wsadzony do eclipsa 7 i rowniez nie ma problemu pomimo ze lata extra 330 na DL 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sumie firma Jeti, informawała o problemach z modułami nadawczymi dwukrotnie.

Pierwsze problemy dotyczyły niepewnego mocowania anteny (tej informacji nie ma już na stronie firmy).Dotyczyło to anten nadawczych z charakterystycznym zmniejszeniem średnicy przy końcówce.

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12475

 

Drgi raz firma informowała o innych problemach, skutkujących możliwością utraty zasięgu i informacja o numerach wadliwych modułów jest dalej na stronie:

 

http://www.jetimodel.cz/index.php?page=article&id=1

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o tej sprawie z antenami nie wiedziałem.

Na szczęście antenę mam bez zwężenia - taką zaokrągloną na końcu.

Udało mi się skontaktować z an-finans i podali numer do faceta, który zajmie się wymianą. Ale do niego nie udało mi się na razie dobić. Spróbuję po weekendzie. W międzyczasie może potestuję jeszcze zasięg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zaprzestaję kombinacji i wysyłam do producenta do sprawdzenia....

A może to nie wina modułu ale odbiornika ? Proponuję jeszcze sprawdzić z innym jak masz możliwość a jak nie to razem odesłać do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.