Skocz do zawartości

e-sky - nie działa - problem z ladowarka


Grzegorz rC

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam ładowarke e-sky z balanserem.

wczoraj podłaczyłem do ładowania , ładowało sie tak z 30 minut(12v,0,6a) , gdy nagle napięcie skoczyło do okolo 25 V. SZybko wyłączyłem ładowarke.Gdy nastepnym razem wpiąłem ja do prądu to dioda już nie świeciła (gdy ją wczesniej wyłaczałem no to jeszcze swieciła). Ładowałem prostownikiem samochodowym. Jak myślicie co mogło sie stać ? spaliło się coś? jak tak to myślicie żę co? czy ma ktoś z was schemat płytki układu scalonego ?

EDIT - poprawilem temat na cokolwiek mowiacy - mammuth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

czekaj czekaj niech zrozumie ! ;)

 

połącznenie takie:

220V -> Prostownik 12V -> ładowarka -> balanser -> pakiet

 

teraz napisz gdzie wystapiło to napięcie 25V na prostowniku czy pakiecie !?

 

jeżeli to jakaś stara ładowarka tzn. juz po gwarancji to ją rozbierz i popatrz czy coś się nie spaliło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najsłabszy punkt - ładowarka. raz ją w rękach miałem i chyba pisało 10-15V więc prostownik w przedbiegach odpada.

 

zresztą prostownik nie daje napięcia stałego więc bezsensem jest podłączać do niego. lepie było do akumulatora w samochodzie podłączyć to byś miał ładowarkę sprawną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.