Skocz do zawartości

Aerograf za30zł a aerograf za 145zł


damian86

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje opini panowie co do zakupu aerografu.Wiem że były podobne tematy ale tak do końca nie było powiedziane jaka jest różnica między nimi w jakości malowania. Nie chce wydawać więcej pieniędzy niż 150zł. Chciałbym tylko wiedzieć czy jest znacząca różnica pomiędzy tymi aerografami i czy warto 100zł dołożyć niż kupić według mnie badziew za 30zł.

 

Aerograf za 30zł http://www.allegro.pl/item621385386_aerograf_tg138_0_3mm_z_regulacja_cisnienia_fv.html

Aerograf za 145zł http://www.allegro.pl/item619444520_profesjonalny_aerograf_tg_180_0_2mm_0_3mm_sklep.html

 

Przedstawione Aerografy różnią się znacznie wyglądem i właściwościami,ale chciałbym wiedzieć czy końcowy efekt będzie znaczący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kup ten o ile myślisz o wąskich liniach

 

http://www.allegro.pl/item626396753_profesjonalny_aerograf_dysza_0_3mm_regulacja_super.html

 

Jest znacznie wygodniejszy w użyciu niż ten za 145zł

 

Różnica miedzy twoimi typami to budowa i przeznaczenie

 

Aerograf to ten z mojego linku i ten droższy z twojego. W pierwszym linku masz pistolet natryskowy służący do malowania dużych powierzchni [np. podkładowania]

 

Jeżeli myslisz o malowaniu kadłubów, robieniu mgiełek itd to spokojnie kupuj ten z pierwszego linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się właśnie taki do wąskich lini, dlatego sam patrzyłem z dyszą 0,2mm. Czasami chciałbym jakiś rysunek zrobić czy płomienie itp. Z tego Rozumiem że nie ma zbyt wielkiej różnicy w aerografie za 70 zł a trochę droższym ponad 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

 

Co do dysz - dyszą 0.3mm spokojnie zrobisz linie od 0.5mm wzwyż, do tego możesz też próbować malowac małe powierzchnie. Jezeli wybierzesz dysze 0,2mm linie będziesz mógł malować cieńsze ale raczej cieżko bedzie malować powierzchnie. Ogółem 0,2mm używa sie do modeli 1:72 i mniejszych.

 

Ten aerograf za 65zł ma jeszcze jeden plus - zbiornik farby możesz ustawiać pod różnymi kątami co pozwoli ci na malowanie nawet sufitu [jak się bardzo uprzesz] czego ten za 145zł ci nie pozwoli bo farba się wyleje. A dyszą 0.3mm spokojnie zrobisz płomienie [robi sie je przy szablonie]

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=173943&sid=44c6facc4db9e844bee3dc59ccb364ba#173943

 

Polecam także youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma dwie dysze, ale czy to aż takie ważne? Jeśli ktoś ma inną uwagę proszę o opinie. Każdą na pewno z chęcią wysłucham.Bo jak na razie jestem przekonany do tego Aerografu za 69zł. Jeśli chodzi o zastosowanie to akurat do tego czego potrzebuje.

 

Ten za 145 zł ma igłe w pudełku w tej przezroczystej rurce,tak mi się zdaje:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma także 2 igły ? Jeżeli nie to znaczy że to jakiś wymysł marketingowy ...

Ma dwie dysze i dwie igły. Mam dokładnie taki sam. Ale jedna igła pasuje do obu dysz wiec nawet jakby była jedna igła to nic nie zmienia.

I dysza 0,2 jest bardzo przydatna do malowania małych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niedawno ten za 69zł.Jak dla mnie OK:).Jako że nie malowałem wcześniej aerografem to i tak bym pewnie nie zauważył walorów lepszego sprzętu a bym tylko bardziej żałował gdyby się coś spier... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale nie psuj Mińska, czy co tam masz :wink:

Nie wiem jak gdzie indziej, ale u mnie we wsi zaopatrywałem się w agregaty lodówkowe w sklepie - klient kupował lodówkę i oddawał starą; można było kupić za 20PLN... :)

Wydatek powietrza niezbyt wielki, ale ciśnienie można wycisnąć nawet kilkanaście atmosfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat.

Za siedmioma miedzami pojawił się popularny u nas aerograf (albo jego kopia?), z tym że cena jest 3x niższa:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9294&Product_Name=Twin-action_air_brush_set.

Do tego znajdzie się jakiś kompresorek (być może będzie trzeba zmienić wtyczkę):

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9298&Product_Name=Mini_Air_Compressor_(1/8hp)_220-240v

 

Nie wiem co to jest warte. Informuję jedynie, że jest :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zbiornik? :shock:

Wszystkie modelarskie kompresorki do aerografów (nie mylić z pistoletami natryskowymi) albo nie mają w ogóle zbiornika, albo mają malutki zbiorniczek wyrównawczy.

W przypadku aerografu, do którego podałem linka zbiornik nawet nie jest wymagany - spójrz na wielkość przewodu zasilającego... :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolę zbiornika wyrównującego pulsacje i spadek ciśnienia zupełnie wystarczająco spełnia dosyć długi wąż powietrzny. Przez wiele lat używałem aerografów w pracy artystycznej. Nigdy nie miałem zbiorników. A pracowałem po kilka godzin dziennie, nie kilka chwil przy modelu. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam temat. Aerograf z linku Ładziaka jest naprawdę dobry.

Używam podobnego a miałem i taki. W tej cenie to u nas jest sam wężyk.

Co do zbiornika jednak się przydaje. najprostszy można zrobić z butelki po wodzie 1,5 lub 5l.

A jak ktoś nie ma kompresora a do tego chce sobie malować model np. na środku lotniska, to

polecam opryskiwacz do kwiatów - taki z pompką - używam od lat, w terenie do detali idealny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.