Skocz do zawartości

Przejściówka do ładowania 2 pakietów 11.1V


maciekswd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Koledzy !

 

Mam ładowarke Turnigy Accucell-6 i jak dotad śmiga mi bez zarzutu.

Jak wiecie ma ona wbudowany balanser od 2 do 6 pakietów.

Ponieważ używam takich samych pakietów (ten typ, producent, pojemność itp) pomyślałem zeby zrobić jakieś połaczenie - przejściówke i w tym samym czasie ładować dwa pakiety 3s korzystając z gniazda balansera na 6cel, co jak wiecie bardzo sie czasami przydaje.

 

Z grubsza wiem (chyba) jak to zrobić, ale ponieważ jest forum to rzucam taki problemik.

 

Chetnie skontaktuje sie z osoba która wykorzystuje podobny sprzet w takim samym celu. jestem otwarty na wszelkie sugestie zwłaszcza jesli ktos zna wady i niebezpieczeństwa takiego rozwiazania (o niektórych oczywistych sam sie domyślam)

 

Moze znacie gotowe przejściówki na wtyki balansera 6s i 3s takie jak w tej ładowarce lub pakietach typu: Dualsky, wow ( ...może ktoś wie jaka jest nazwa TEGO akurat typu wtyków)

 

Z lotniczym pozdrowieniem

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie będę się rozpisywał na temat konstrukcji przejściówki, bo trzeba ją zrobić z tego, co się ma akurat pod ręką, ale o funkcjonalności takiego rozwiązania.

Rzadko się zdarza, że oba pakiety będą rozładowane w tym samym stopniu (chyba że w modelu też są połączone w szereg). Zawsze jeden naładuje się szybciej od drugiego. Oczywiście pakietom nic nie zagraża, balanser sobie z tym poradzi. Ale po naładowaniu pierwszego z pakietów, ładowarka zmniejszy prąd ładowania do kilkuset mA, żeby nie przekroczyć napięć na najbardziej naładowanych celach i proces balansowania może trwać porównywalną ilość czasu, co byś naładował oba pakiety oddzielnie.

 

A więc takie rozwiązanie sprawdza się w przypadkach gdy:

- Pakiety są połączone w szereg również w modelu,

- Chcesz zostawić pakiety do ładowania na noc (niebezpieczeństwo!) i nie chce Ci się wstawać i przełączać.

- Nie interesuje Cię doładowanie pakietu do maksymalnej pojemności (np na lotnisku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o tym o czym napisałeś i doszedłem do wniosku że jedynym słusznym rozwiązaniem jest ładowanie z balansowaniem, zakupiłem stosowną przejściówkę na HC, kolejną dorobiłem sam 8) i wszystko podłączyłem, niestety nie miałem czasu na przetestowanie tego na dłuższą metę ale po podłączeniu wygląda to tak:

 

p5150192.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bzik4 !

 

Używam dokładnie takiej same ładowarki jak na foto.

Mam pytanie , gdzie kupiles ta przejsciowke ? jesli za granica to pewnie przy okazji innych zakupow, napisz o tym zakupie bo interesuje mnie czemu mimo zakupu zrobiles sobie wlasna.

Gdzie kupiłes te dwa gniazda JST balanserowe ? jestem z okolic Wwy wiec chetnie dowiem sie gdzie mozna kupic to w tej okolicy.

Napisz jak sie takie adapterki sprawuja

 

Prosiłbym Cie jeszcze o blizszą-dokladniejsza fotke połaczeń pomiedzy Gniazdem 6s a dwoma 3s. Tak dla lepszej pewnosci tematu.

 

I last thing.... ten krajobraz w tle to praca, Fotoshop ? zdjecie z wakacji ? :)

...jak praca to do zobaczenia na płycie.

 

BRGDS !

 

MACIEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz takie cudo http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6544&Product_Name=2_x_3S_-%3E_6S_Splitter(JST-XH)

 

i takie http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2156&Product_Name=HXT_T-Connector_Series_Pack_lead

 

jak robiłem zakupy to tego drugiego akurat nie było więc zamówiłem 10 kpl T-deans i sam sobie zrobiłem :D

nie kupiłem tego "przy okazji" kupiłem właśnie "to" bo grosze kosztuje nawet z przesyłką 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już poruszany na forum. Używanie takiej przejściówki ma sens w przypadku gdy ładujemy dwa takie same pakiety, które są jednakowo rozładowane (zbliżone napięcia na celach). W innym przypadku czas balansowania będzie dłuższy niż 2 godziny czyli dłuższy niż ładowanie dwóch pakietów osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Skoro już mogę pisać to chiałbym się podpiąć do tematu. Moge prosić o wskazówki jak zrobić przejściówkę 3x2S na 6S? Mam 2 przejściówki 2x3S na 6S. Chce przerobić gniazda i wtyczki (to wiem jak) tylko nie wiem jak maja isć skrajne kabelki. Czy tak jak na obrazku będzie ok?

 

3x2sna6s.jpg

 

 

PS. tak jestem świadomy problemów jakie idą z ładowania kilku różnych pakietów na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że pierwszy,czwarty i siódmy będą wspólne do jednego(masa) licząc od dołu.Pozostałe -sprawdzanie ,balansowanie poszczególnej celi (plus).Zauważ że gniazdo na 6S ma 7 pinów a nie 6.Jeden pin to masa wszystkich cel a 6 pozostałych to plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie chyba nie, bo wtedy kable beda polaczone rownolegle.Z kompletu co mam (2x3s na 6s) przejsciowki wskazuja co innego, tam ostatni kabel z jednego 3S jest polaczony z pierwszym z drugiego. Na rysunku wyzej zrobilem analogicznie tyle ze dla 3 pakietow.

 

Znalazlem cos takiego co chce tylko w innym standardzie

r4031.jpg

Ja szukam oczywiscie dla Align czyli JST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.