Skocz do zawartości

Złotów 2.05.2009.


ahaweto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzięki inicjatywie niestrudzonego pana Jana odbyło się III spotkanie modelarzy na lotnisku Płosków k. Złotowa. Zaczęliśmy od przygotowania nowego lotniska. Wykosiliśmy i wygrabiliśmy trawę i powstał krąg o średnicy ok. 60m. Krąg dlatego że często zmieniający się kierunek wiatru pozwoli zawsze na start. Powierzchnia nie jest jeszcze idealna ale z każdym koszeniem będzie lepiej.

Grabienie trawy.

269a3d4ea1683fc9m.jpg

Po pracy i widok ogólny.

4344f12e96983476m.jpg

2 maja pogoda jak na zamówienie, leciutki chwilami ustający wiaterek, bezchmurne niebo. W spotkaniu wzięli udział : pan Andrzej ( Grudziądz ), Grzegorz (krankor-Wągrowiec), Łukasz (atylla-Szczecinek), Piotr Pindral (Szczecinek), Adam z synem Jasiem (ahaweto-Jastrowie), Sławek z synem Ernestem (Złotów), Mikołaj (rainin-Złotów), pan Jan (Złotów), po pracy dołączyli do nas Tomek i Wojtek (rufio 79) obaj ze Złotowa. Około godz. 12 wszyscy zaczęli się zjeżdżać.

e7056a07cb5763adm.jpg

b2e0bec2e6c51598m.jpg

Był przedstawiciel miejscowej TV kablowej i fotoreporter powiatowej gazety oraz niewielka ciągle zmieniająca się grupa publiczności.

c347ae42382b490cm.jpg

Po krótkim przywitaniu uczestników przez pana Jana rozpoczęły się loty.

Rozpoczął Piotr.

6eabf60e750e723dm.jpg

Model Extry z EPP pilotuje Mikołaj.

c678066196e2b4c7m.jpg

Jeszcze widok ogólny

303d09f17b467be3m.jpg

Model ,,Orła,, pilotuje Grzegorz. Grzegorz w modelu zainstalował moduł dźwiękowy, niestety głos ,,kaczki,, kłócił się z widokiem lecącego tego dostojnego ptaka,ale rozbawiło to uczestników i nieliczną publiczność.

309aaf55bf1a1344m.jpg

,,Orzeł wylądował,, tymi słowami pan Jan podsumował udane lądowanie, a Grzegorz prezentuje ten bardzo ciekawy model. Ciekawostką jest że model został opracowany i zbudowany przez Grzegorza na podstawie fotografii.

4208d3ceab8c8ae3m.jpg

Model spalinki przygotowuje pan Andrzej. Próba silnika.

6c29a843db962936m.jpg

W drodze na start. Spalinka idzie przodem.

c590a3f409b0ff88m.jpg

Start. Salinka miała małą kraksę, ale szczęśliwie nie było strat tylko pilot był mocno przestraszony. Po rozmowie z psychologiem :D następne loty były wykonane brawurowo.

da6c4ff2512d2724m.jpg

Modelem trenerka pod opieką taty startuje Ernest (10l).

d306a01f079e5fb2m.jpg

Drobne korekty trymowania...

6f2f9f4e964708f2m.jpg

... i samodzielny lot.

56126af3a2ab5c34m.jpg

 

Zadowolone miny świadczą o udanym lądowaniu.

6b6bb9e18e14faabm.jpg

Modelarski ,,narybek,, odpoczywa i wymienia uwagi. Jaś na razie preferuje elaporowe rzutki ( Fox).

d738fd936cffad21m.jpg

Grzegorz prezentuje Polarisa. Loty tego modelu były bardzo efektowne, potrafi zrobić figurę coś ala ,,cobra,, a szybkie ślizgi po trawie wprawiły wszystkich w zdumienie. Nie muszę chyba dodawać że wszystkie starty odbywały się z trawy

8e38280583ab594am.jpg

Takie zdjęcie zostało zamieszczone w lokalnej gazecie która na temat spotkania aż 4 (słownie: cztery) zdania. Pierwszy z prawej pan Jan.

24da3dfaeb829383.jpg

Dla uczestników spotkania mama Mikołaja przygotowała bochenek chleba własnego wypieku co w połączeniu ze świeżym masłem i ogórkami wywołało pomruki zadowolenia przy konsumpcji. Z tego też względu nie mamy żadnego zdjęcia zrobionego podczas wykonywania tej bardzo przyjemnej czynności :D. Dziękujemy.

Oficjalnie spotkanie zakończyliśmy ok. godziny 18. Wszyscy zadowoleni. A że pogoda w dalszym ciągu była idealna koledzy którzy przyjechali później zostali aby jeszcze polatać.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mogę tylko potwierdzić słowa przedmówcy. Faktycznie impreza udana. Pogoda dopisała w 100%. Jak zwykle na takich imprezach wspaniała atmosfera. Mam nadzieje że za rok uda nam się zorganizować jeszcze większą imprezą (czyt. zaprosić więcej modelarzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też tam byłem, super atmosfera dopełniona wspomnianym już domowym chlebem. album_pic.php?pic_id=1905

płyta postojowa z już prawie wszystkimi modelami uczestników

album_pic.php?pic_id=1906

nieco "dziwnie dociekliwi" obserwatorzy :)

 

pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Po wyjaśnieniach prowadzonych na PW i rozmowie telefonicznej okazało się że Sławek efego pisząc ten post miał na myśli zupełnie inną imprezę na której mnie nie było. Uspokoiło mnie to bo spotkanie 2.05.09 ( jak w temacie) zakończyło się w miłej atmosferze. Po poście Sławka czułem się w obowiązku wyjaśnić całą sprawę. Wyjaśnienie sprawy bardzo mnie ucieszyło :D

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.