Skocz do zawartości

Jakim prądem grzać świecę


DARIUS1

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanie jak w temacie dodam że świeca os 8 ,mam panel startowy z ręcznym doborem prądu i spaliłem 2 świece raz nie odłączyłem klipsa zaraz po odpaleniu a drugim razem nie odpaliłem silnika bo dałem za duży prąd i było po zabawie dodam jest to pierwszy mój silnik spalinowy asp 61.

Proszę o poradę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja mam panel z automatycznym doborem i mi żarzy 2A i uważam że to w sam raz. Niektórzy odpalają na 1A i jest dobrze.

W sumie możesz sprawdzić wykręcajac świece i zwiększać prąd obserwując świecę. Jak zacznie sie świecić to znaczy że taki prąd jest dobry ale bez przesady z tym świeceniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ręczny dobór prądu to na początek ustaw 1 Amper, ja od zawsze grzeje takim pradem i nigdy nie spalilem swiecy. Kolega grzeje 1,5 A a jeszcze inny 2A, ale najbezpieczniej 1 A i ewentualnie zwiększaj w miare jak silnik nie bedzie chcial zapalić. I pamiętaj, żeby zdejmować jak tylko odpali. Jak gaśnie po zdjęciu to rozgrzej silnik na minimalnie wiekszym gazie ale nie trzymaj klipsa na swiecy przy wlaczonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zrobiłem sobie panel z regulacją prądu żarzenia w zakresie od 0 do 2A.Panel posiada amperomierz, prądy żarzenia wahają sie od 0.8A dla OS-MAX F8 do 1,5A dla świecy A5 Lub F5 MT.Panel ten aktualnie znajduje się w posiadaniu Krzysztofa z forum.Jeżeli świeca ma mieć napięcie np.2V to przy tym napięciu pobierze sama odpowiednią ilość prądu z akumulatora lub panelu.W panelach tak naprawdę jest zasilana napięciem 12V w postaci krótkich impulsów z generatora PWM.

 

Jak panel pali świece to może być zwarty tranzystor wyjściowy.Wtedy jest na grzałce 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwne ze zaraz zdejmujecie ze świecy . Ja to robie po zagrzaniu silnika . Swieca nie ma mozliwosci sie dogrzac .

Jak widać mi nie gaśnie :) Odpalam, wyłączam żarzenie na panelu, zdejmuje klips i daje może 1 klik na aparaturze by silnik złapał ciepła. Ale zawsze przed odpaleniem zaciągam paliwo poprzez obracanie śmigłem I silnik(osmax) załapuje od dotknięcia rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... krótko mówiąc: świeca wykręcona, regulacja na minimum, podłącz ją do zasilania i POWOLI podkręcaj aż zacznie świecić na pomarańczowo.

Może się okazać, że niby taka sama świeca, a prąd bierze inny - przy każdej zmianie świecy tak postępuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.