Skocz do zawartości

łączenie Li-po 20 C z 30 C


stawoj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam 4 Cele Li-Po z tym że dwie 2200 20 C i dwie 2000 30 C. Potrzebuje pakietu 4 S.

 

Gabarytowo i wagowo są niemalże identyczne.

 

Polączyć wiem jak tylko pytanie:

 

Czy te różnice "C" i pojemności będą miały duży wpływ przy eksploatacji (wydajność, ładowanie)

 

Czy 30 C po skrajach pakietu czy w środku pakietu czy przeplatać z tymi 20 C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miszczu

Nie powinno się łączyć pakietów o różnej pojemności. Rozumiem że pakiety używane... takich też nie powinno się łączyć bo mają różny stopień zużycia na każdą cele osobno. Jak z wydajnością prądową to nie wiem ale myślę ze będzie ona 20C. Jeśli są to pakiety rożnych firm do tego to odradzam łączenia ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał miszczu, najwżniejsze, że mają różną pojemność. Nie będziesz mógł wykorzystać ich pełnej pojemności, bo jak regulator odetnie zasilanie z powodu zbyt niskiego napięcia, to dla tych dwóch o pojemności 2000mAh będzie już za późno.

 

Wydajność prądowa nie jest aż tak istotnia. Wydajność prądowa całego pakietu będzie zrównana do najsłabszego ogniwa. W środek lepiej dać te 30C, bo mają szansę się mniej grzać.

 

Jeśli będziesz latał/jeździł na czas, a nie do wyładowania pakietu to takie rozwiązanie ma szansę się sprawdzić. Ale raz się zapomnisz, i masz już pakiet 2-celowy.

 

Ładowanie zawsze z balansowaniem, i przewiduję, że będzie trwało tym dłużej czym większe różnice w zużyciu poszczególnych ogniw. A jeśli są różnych producentów to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środek lepiej dać te 30C, bo mają szansę się mniej grzać.

czy aby na pewno ?będą ogrzewane z obu stron przez mniej wydajne akumulatory to i same się zagrzeją

 

jeśli pobór prądu nie przekroczy 20C to ew można w sytuacji podbramkowej ale ja mam złe doświadczenia z łączenia różnych akumulatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aby na pewno ?będą ogrzewane z obu stron przez mniej wydajne akumulatory to i same się zagrzeją

 

Zgadza się, że będą ogrzewne. I dlalego muszą same jak najmniej się grzać. W ten sposób można mieć nadzieję, że temperatura wszystkich ogniw będzie bardziej wyrównana niż przy konfiguracji: /bardziej-grzejące-się-w-środek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet połączyłem tak, dwie cele 2000 30 C i dwie cele 2200 20C , bez przeplatania czy układania w środku. Wykonałem 3 loty i 3 ładowania i z wszystkich pakietów 4 celowych jakie mam jest to najmocniejszy pakiet. Pakiet był lekko ciepły i chyba równomiernie. Regulator mam z kontrolą każdej z cel, Turnigy Sentry 40 A. Odciął pakiet na 3, 6 V i każda z cel tyle miała, myślę że z taką kontrolą nie przejadę pakietu (2 cele o mniejszej pojemności). Ładuje za każdym razem z balanserem tak jak radziliście. Nie miałem nic na dwie cele więc tylko to leżało. Będę się bardzo cieszył jak chociaż trochę to pochodzi tak wydajnie jak teraz. Dam znać jak długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.