Skocz do zawartości

Na wzór Mini Prymusa - z depronu


damdam

Rekomendowane odpowiedzi

Model był baaardzo długo robiony, ale w końcu udało się go ulotnić. Był to prawdziwy przełom po ostatniej porażce depronowym "RWD5". Prymus odziedziczył po nim troszkę sprzętu tzn.:

silnik- 400 z przekładnią

serwomechanizmy- mini

regulator- 30A

zasilanie- 1800 3s

Troszkę danych:

rozpiętość- 1400mm

waga- ok.760g (z zasilaniem)

długość zostanie podana w małym update :D (aż dziw, że do tej pory nie zmierzyłem xD) i parę fotek dorzucę.

 

No i filmik z lotu (będzie następny, lepszy, bo ten przy kiepskich warunkach był robiony-ciemno było):

 

PzDr 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous

Gratulacje! Lata świetnie :jupi: Filmik też bardzo udany!

Napisz coś więcej o konstrukcji (jakiej grubości depron, jakie i gdzie listewki na wzmocnienia)

Czym oklejałeś model? Czy to kolorowa taśma pakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję fotki obiecane.

Ostatnio nie mam za bardzo czasu na latanie, a jeżeli mam, to pogoda jest nieodpowiednia.

b7dfbae3be3895b6m.jpg 6b2b6ab665973977m.jpg ee42358e8d3bb276m.jpg 5615e3b0b559fec5m.jpg 256f582691183fe5m.jpg

Kadłub wykonany jest z depronu 6mm wzmocniony tylko listewkani i kawalkami sklejki "pakowej". Stery również wykonane są z depronu wzmocnione w okolicach zawiasów listewkami z balsy. Zawiasy wykonane z dyskietki komputerowej. Skrzydła są styropianowe z dźwigarami balsowymi wzmacnianymi tkaniną szklaną. Calość pokryta jest papierem śniadaniowym i malowana farbą akrylową za pomocą wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Model lata dalej i ma się dobrze. Obsługiwany jest przez dwóch "pilotów" :D . Próbowaliśmy latać na różnych śmigłach. Aktualnie pozostał na Graupnerwskim 9*6.

Jak będę miał więcej czasu, to zrobię do niego lżejsze skrzydła bez wzniosu i z większymi lotkami. Oto kolejny filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznac że Mini Prymus jest ostatnio najczęsciej robionym modelem u mnie w modelarni .Nie jest to dokładnie zrobiony w/g planów Andrzeja ale trochę uproszczony przeze mnie aby dostosowac go do możliwosci moich młodych ludków.

Model wykonany z "depronu" 6 mm ,skrzydła oklejane białą tasmą i bez lotek.Nawet tak okrojony świetnie lata na zasadzie "letem sobie a ty mi nie przeszkadzaj"

na fotce z latajacym skrzydełkiem ze styropianu

prymusi.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznac że Mini Prymus jest ostatnio najczęsciej robionym modelem u mnie w modelarni ............Nawet tak okrojony świetnie lata na zasadzie "letem sobie a ty mi nie przeszkadzaj"

Witam

Cieszę się, że chłopaki robią. Model lata naprawdę dobrze i spokojnie, jeszcze lepiej z lotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.