Skocz do zawartości

Wybór akrobata pod 'fristajlowe 3d'


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

reaktywacja, powrót do latania.

 

Chcę zafundować sobie za kasę z odszkodowania (w ciemno, mimo że leczenie potrwa do sierpnia :rotfl: ) akrobata. KIT lub ARF.

 

- CM pro i inne podobne odpadają

- raczej balsa, choć elaporem nie pogardzę... koniecznie pełnokadłubowy, płaskiego mam Flasha

- ciut większy, 1,3m to byłoby najlepiej, ale cięzko w takim wymiarze coś dostać.

- elektryk

 

Moje typy:

- Katana Artex - zaleciało klasyką ;D

- Extreme flight RC Yak54-E 47,5" [rcsklep]

- Sukhoi 29 S30E [mixmodel]

- Katana MD od PA (rrrrr ;D)

- Extra 260 40E 3d - http://perfecthobby.pl/detale.html?id=1513

- Katana 3d CF010 - http://www.rcworld.pl/shop/index.php?products=product&prod_id=2883

 

 

Jeszcze wpadł mi do głowy Acromaster, tylko że chciałbym ładnego balsiaka...

 

Co to 3 pierwszych to jestem pewny ich jakości, ale ta Katana budzi moje wątpliwości. Na forum nic o niej nie widziałem oprócz 3 postów z ktorych wiele nie wynika. Ma niską cenę i fajny wymiar 1,4m, tylko jak z wagą po przeróbce na elektryka...?

 

 

ta extra z perfecthobby też kusi, ktoś macał? Tak czy siak zadzwonię do Pana Oseta i pogadam o tym modelu, ale może jeszcze jakiś świadek naoczny jest

 

Brałbym od razu Sukhoi gdyż model jest przecudny, ale cena przeokropna :crazy:

 

Są jeszcze jakieś pozycje w takiej wielkości akrobatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

a może fun fly merlin lub madman (Nie pamiętam dokładnie)?

 

W tamtym roku miałem go robić (w zasadzie mój znajomy) też nadaje się do 3D.

 

Rozp. 1.40m(jeżeli dobrze pamiętam). na Silniku os 46la spokojnie można Zawis robić.

 

Gdzieś miałem rozpiskę co trzeba na ten model kupić tylko murze poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... cena nie dla mnie, a szkoda bo model baaardzo fajny... :D

 

najpierw myślałem że to ten model:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2749,yak-55-arf-haikong-model

 

ale nijak się ta firma ma do Top Model :) a szkoda, bo cena w porządku. Modele identyczne, ale rozumiem że firma "no name" i jakość powie sama o sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że to są te same modele.Bo ten TopModel jest identyczny i wyprodukowany na wschodzie dla firmy TopModel :D .Grają z nami w kulki.

Na pudle mojego yaka z TopModel pisze Made in R.O.C a to na pewno nie jest skrót od Czechy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu to tak, nawet w nastiku jest identyczny zestaw czerwony na zdjęciu... tylko ciekawe czy wykonanie takie same... skopiować design to nie sztuka... :)

 

a powie mi ktoś coś o tej Extrze z perfecthobby? Minus jaki widzę to waga, przy 1,37m 2-2,2kg, yaczek niewiele więcej przy 1,5m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te same sraczki , wszysktie robione w jednej fabryce : http://www.dghaikong.com/ , modele EF tez tam kleja. Ten jaczek na 6s a123 lata zajebiaszczo, spraw sobie jakis silnik w okolicach 550 kv z HC, regiel 80A i jestes w domu. Jesli masz mocna ladowarke to dwa pakiety i latasz non-stop. Poza tym na forum juz jest watek o tym modelu z takimi gratami.

 

A jesli nie chcesz sie pakowac w takie moce to acromaster na 3s 2200 i silnik jakis 900kv w okolicy 100g i bedziesz zachwycony.

 

Wg mnie :

Kat jesli chcesz sie babrac i kleic, acromaster jesli chcesz zdrowo napierdzielac, yak srak jesli chesz miec wiekszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in R.O.C

 

Republic of China oczywiście :)

 

Co do Jaka 55 z Haikong / topmodel - w modelarni.pl jest za niecałe 730 i to git cena. Miałem ten model w łapkach, i konstrukcja naprawdę OK. Potem dostał go w swoje łapki Alchemique i on może powiedzieć, i juz powiedział, jak to lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alchemique, katanka artexowa chyba jednak odpada, całkowity koszt zamknie się prawie pod ARFa. Acromaster... fajny model, w końcu mam go w łapach, ale myślę że niewiele różni się od Flasha EPP, którego dalej mam i któremu tylko regiel i pakiet znaleść.

 

Wpadłem na mix-model, wcześniej wypadłem jak zobaczyłem 800zł za 1,25m model, ale patrze, że modele 1,5m w takich samych cenach :shock:

 

Katanka 1,46m to mrruczaśny model, Sukhoi też, tylko już cięzszy i większy...

Ciekawe czy katana pociągnełaby na 5s A123 (aby na wadze zejść). Z tego co widziałem to na 5s LIPO śmiga, sukhoi na 6s LIPO

 

Bralbym sukhoja ale aby mnie koszta RC nie przerosły (bo cena samego modelu chyba znośna na 1,5m? ;) )

 

czyli Extra z perfecthobby odpada, przy podobnej wadze będzie miał 1,5m zamiast 1,35m

 

p.s. ładowarka to tylko accucel 50W :oops: czyli 6S naładuje prądem ~2,5A (3,3V ma A123, tak?), czyli niecała godzinka ładowania - przeżyję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madmana wiem, że już wykluczyłeś w przedbiegach, ale mimo wszystko go polecam. Właśnie buduję wersję 132cm ultralight. Póki co mam tylko skrzydło, przed oklejeniem waży 280g. Pusty model z założenia ma ważyć max 850g. Ze 190-gramową kedą i pakietem 4S 3300 hyperiona (prąd ładowanie 5C!, 4-krotnie większa żywotność), serwami HD i 60A regulatorem powinien ważyć 1600 g, co przy silniku dającym 2400g (ca. 650W) ciągu powinno pozwolić na dużo FUN w trakcie FLY:) Mam gotowe plany przeskalowane na wersje 132cm przez Sławka. W razie czego mogę Ci wysłać (po uprzedniej zgodzie Dariusza Mulara).

 

edit: oczywiście można wsadzić Li-fe 5S (ale dla mnie pojemność za mała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Zoom hackera XXL :mrgreen: :mrgreen:

 

bydle 1,5m z oddzielanymi skrzydłami i wagą do 2kg za super niską cenę... wady: EPP (choć to może być plus, ale chciałem w koncu balsiaka) no i wygląd, kadłub niesylwetkowy blee

 

Bo nie wiem czy sam kosztu modelu 900zł + osprzęt na moje siły, zwłaszcza że trzeba zbierać kase na studia, wyprawkę... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Bo nie wiem czy sam kosztu modelu 900zł + osprzęt na moje siły, zwłaszcza że trzeba zbierać kase na studia, wyprawkę... :lol:

Moja propozycja: określ budżet jaki możesz przeznaczyć na model oraz zrób przegląd sprzętu jakim dysponujesz. Wtedy próbuj dobrać coś pod posiadane wyposażenie i mieszczące się w założonych wydatkach, które mając część wyposażenia może uda się zminimalizować.

Inna droga: założyć budżet i wielkość modelu, później odjąć wyposażenie, które przy tej wielkości będzie wymagane i pozostanie kwota na model. Jak się nie zmieści to trzeba celować w mniejsze gabaryty.

Inaczej to możesz szukać w nieskończoność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.