Skocz do zawartości

Wariujące serwo


kefir

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Miałem jeden przypadek, że serwo (Dynam) zachowywało sie podobnie. Po pełnym wychyle w jedną stronę, w czasie powrotu do neutrum wychylało się jeszcze szarpanym ruchem w drugą stonę i dopiero wracało.

 

Ale równie dobrze może być wina aparatury. Zrób test Ładziaka. Najmniej podejrzany jest odbiornik.

Czy to się dzieje tylko podczas takich szybkich ruchów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba serwo jest winowajcą tego wszystkiego

włączyłem monitor w aparaturze i wajchlowalem drągiem kiedy serwo wariowało, na monitorze zero ruchu więc aparatura to raczej nie jest

podłączyłem inne serwo i chyba z 15minut wajchlowalem i nic

i teraz zastanawiam się czy nie zmienić serw na hs-55 tak jak podają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie możesz przepiąć tego serwa pod inny kanał, żeby mieć 100% pewności?

A HS-55 wcale nie są tak dobre i niezawodne, zwłaszcza te nowsze serie.

Kurcze nie zrobiłem tego masz racje sprawdzę to jeszcze dzięki

Tylko że kabel jest Y wiec na 100% to jedno serwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie posiadasz środków do czyszczenia potencjometrów to poszukaj jakiegoś elektronika nich psiknie potencjometr w tym serwie. byle zdrowo . coraz więcej potencjometrów w serwach posiada resztki pyłu węglowego w obudowie i to właśnie on jest odpowiedzialny w większości za wariowanie w pozycji zero .

 

oczywiście to nie jest złota reguła i środek na wszystkie bolączki ale tylko jedna z przyczyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.