Skocz do zawartości

Sky Lady II - opłaca się?


Patryx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, właśnie przed chwilą aktywowałem konto.

Bardzo lubię samoloty, modelarstwo... i chciałbym jakimś samolotem w końcu polecieć. Jeszcze nigdy nie sterowałem samolotem więc chciałbym zacząć od zestawów dla początkujących. Znalazłem (moim znaniem) dobrą ofertę: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=22

Jest to Sky Lady II. Ładnie wygląda i sądząc po opiniach i filmach dobrze lata. Ale chciałbym jednak abyście powiedzieli czy opłaca się ten model kupić. Jeśli nie, zaproponujcie inny, ale taki aby nie przekraczał... 800 zł. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość slawekmod

Już przeniosłem temat do "Od czego zacząć ?" .Używanie opcji "szukaj" chyba gryzie bo łatwiej jest założyć 101 raz taki sam temat niż przeszukać forum :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem tu świerzakiem ale musze polecić ci E-sky Nemo-super wytrzymały samolot dla początkujących,nie straszne mu krety i wbicia w drzewa :) na naładowaniu polatasz 10-20 minut na normalnych obrotach lub do 10 minut na szybkim locie-stanowczo polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem tu świerzakiem ale musze polecić ci E-sky Nemo-super wytrzymały samolot dla początkujących,nie straszne mu krety i wbicia w drzewa :) na naładowaniu polatasz 10-20 minut na normalnych obrotach lub do 10 minut na szybkim locie-stanowczo polecam

 

Ty moze nikomu nie doradzaj :?

sam nic nie wiesz , wiec wroc do swojego tematu i dalej nas drecz

 

 

gdzie sa moderatorzy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..sądząc po opiniach i filmach dobrze lata..

Tylko że na filmie nie widać jaki ma napęd. Ja mam SL i lubię nią polatać ale na początku, z oryginalnym napędem biłem krety niemiłosiernie. Myślę, że zdecydowanie lepszy wybór to Easy Glider czy ASW 28. Jeżeli masz aż 800 PLN do wydania to dobrym rozwiązaniem byłoby ASW28, który można kupić już za 370 PLN z serwami, silnikiem i regulatorem. Resztę masz na mały pakiet 2S i "jakąś" aparaturę. ASW jest duży ale jeżeli nie rozwalisz go totalnie przy pierwszych lotach to znacznie więcej i ciekawiej na nim polatasz niż na SL, choćby dlatego, że ma lotki. Proponuję jednak, żebyś pierwsze loty zrobił z kimś bardziej doświadczonym.

A całkiem na początek - symulator, choćby FMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, właśnie przed chwilą aktywowałem konto.

[...]

Jest to Sky Lady II. Ładnie wygląda i sądząc po opiniach i filmach dobrze lata.

Ja już 20 lat temu radziłem sobie b. dobrze z własnym szybowcem RC (też tylko kierunek i wysokość), więc nie byłem całkiem zielony i mam smykałkę do latania ;)

 

Ale po 20 latach na drugi "początek" właśnie SkyLady II wybrałem.

Ani jednej kraksy w pierwszych lotach (wszystkie udane).

Szybko powiększyłem ster kierunku doklejając trochę balsy 1,5mm.

Poza tym i czasem dołączoną kamerką pokładowa wszystko oryginalne.

 

Tu zobacz moje "autentyczne" filmy na oryginalnym wyposażeniu.:

 

Zimą z dwóch kamer:

 

Tu takie słabe latanie (wiało i Środek Ciężkości chyba mi się przesunął):

 

Tu też dwie kamery ale naprzemiennie (dość mocno wiało - co widać):

 

A tu jedna z kilku kraks (drugie lądownaie na drzewie):

 

A! Mi tak na 1,5 roku wystarczyła - teraz mam wrażenie, że padł odbiornik, ale to może być wina antenki lub kwarców (raz zamieniałem).

Jak uruchomię jej odbiornik to sobie z wyposażenia SkyLady jakąś maleńką łódeczkę zrobię :D

 

Teraz zdecydowałem się na zrobienie własnej konstrukcji od podstaw...

No i latam FaqtDeltą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nadal nie wiem co wybrać :( Nie sterowałem nigdy samolotem więc zastanawiam się nad Sky Lady II a... może Focus-em?

 

Też czytałem dobre opinie na temat Focus-a, i nie wiem który wybrać...

Nie zapomnij poczytać zasad sterowania i potrenować w myślach.

 

Ja się latania z książek nauczyłem i trenując "na sucho" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaromir a możesz powiedzieć z jakich książek się nauczyłeś ?? bo na sucho to i ja trenuje;nawet na symulatorach i jakoś lepiej wychodzi :)

Oj - wiele ich było, całe serie za komuny, od Wojciechowskiego począwszy ;)

Ale to było na początku lat 80 zeszłego wieku.

Na symulatorach mi nie szło, bo jojsticki były stykowe a nie analogowe ;)

Zresztą co to za latanie na symulatorze :) Jak nie ryzykujesz wielu godzin pracy i/lub kilku stówek na model/wyposażenie ;)

Po tych naukach "na sucho" nigdy nie rozwaliłem modelu w pierwszym locie (ani uwięziówki, ani szybowca RC ani nawet pierwszej Delty - poległa w trzecim ;))

Na lotni też się tak uczyłem (w myślach) i oderwałem się od ziemi do dość kontrolowanego "lociku" za pierwszym podejściem :)

Reszta grupy z 4 razy musiała próbować :)

 

Ja się tam tylko szybkich modeli boję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba deja vu albo juz jakies zwichniecie po Mario (a moze Patrix to kolejny jego klon?). Ilez mozna dyskutowac o skylady focusie i nemo? Ten temat jest od nowa walkowany tutaj co kilka dni.

 

Zgadzam się w 100%. Trzeba coś z tym zrobić... bo co kilka dni rzeczywiście jest pytanie typu "Co na początek ?? EasyStar czy Focus ?? Czy SkyLady to dobry wybór ?? "

 

To się robi powoli nudne... Może przeglądnąć by te tematy o takiej tematyce i przykleić je do tego działu i do "Trudne początki" w modelach elektrycznych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.