Skocz do zawartości

zwichrowanie skrzydeł sytro+fornir


lukaszparczew

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanie co to moze byc gdy okleiłem centro szybowca bo robie trintusa 3200 rozp i po wyschnieciu tego odłozyłem polowke centro a na drugi dzien mi sie pokrzywil centroplat ,splyw poszedl do gory i polkole wyszlo :/ zwichrowało sie niewiem czemu bo przy wyschnieciu było widac że ładnie wyszlo :/ ale na drugi dzien jak polezalo to nie;/ co myslicie otym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

klej - każdy posiada taką cechę jak "skurcz " oklejając fornirem kleimy albo w formach negatywowych albo podciśnieniowo w worku ale również należy zabezpieczyć negatywami przed zwichrowaniem . pamiętaj że drewno pracuje ze zmianami wilgotności

opisz metodę klejenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem otym ze drewno pracuje :) a ja robiłem tak miałem negatywy i na dolna czesc negatywu kladlem wyciety fornir i klej rozprowadzałem walkiem i jak to rozprowadzilem to dopiero centro kladłem i gore to smarowałem styro tez rozprowadzałem wlakiem jak dolna czesc i kladłem fornir i go rekami przyciskałem a pozniej na to druga czesc negatywu i na to polki od szafek ze 3 i ksaizki zeby przycisneło i kowadlo i wiec niewiem dlaczego ale tez mysle ze za szybko zdjałem to bo uszy to z tydzien trzymałem pod deskami i legancko wyszlo i tez mysle ze dlatego ale zauwazyłem ze nie ktore osoby wycinaja paski o wymiarze 10cm i paskami tez i mysle czy calosciowo czy paskami tak robic sie zastanawiam ale zrobie taka metode jak w uszy oklejałem ze z tydzien niech poleza pod deskami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno na skutek wilgoci się zwichrowało, przy twardym fornirze tak bywa.

Jak mi kiedyś skrzydło wyszło "w śmigło" to je "naprostowałem" (bez łamania forniru się nie obyło) i podkleiłem jeszcze raz. Działa ale eleganckie to nie jest.

Trzymanie tego pod obciążeniem tydzień nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oklejam na dwa razy,czyli płat forniru,balsy lekko szlifuje,zapuszczam kaponem 2razy lekko szlifuje i nakładam klej Soudal D4/B4 lub żywice.Nakładam klej cienko kartą plastikową [MPK] :D , zwilżam lekko rdzeń styro wodą i wkładam w negatyw,najpierw robie spód,na góre daje płyte 30mm,a na nią ze 3 akumulatory samochodowe,na drugi dzień powtarzam to samo z górą i nie ma problema :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.