Skocz do zawartości

regle MGM compro same sie uszkodziły leżąc ?


latacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie chciałem się przywitać -niektórzy pewnie znają mnie z innych grup modelarskich. także jako wit0.

a teraz pytanie -problem z reglami....

może ktoś coś podpowie.

 

dwa stare dobre regulatory -oba markowe z tej samej "rodziny" MGM compro seria expert

 

to jest TMM 1812-3S EXPERT wersja softu 3.02

oraz TMM 1210-3S EXPERT wersja softu 3.01

 

oba chodziły dobrze -sprawne do końca -3 lata temu sprawne odłożone na półkę.

dziś próbowałem uruchomić model kolejno z jednym potem drugim regulatorem -na żadnym silnik nie startuje .silnik sprawny

-regle próbowałem na kilku różnych silnikach, różnych odbiornikach itd.

 

brak "pipania" -dioda na regielku nie miga -nie sygnalizuje błędów -tak jakby nie był w ogóle podłączany -nic sie nie dzieje.

 

-żaden regulator nie widzi silnika. przy podpinaniu pakietu przeskakuje iskierka -z regulatora wychodzi zasilanie bec -odbiornik i serwa działają normalnie -tylko silnik nie startuje i nie pipa.

 

przy uruchamianiu regielka z drążkiem gazu na max -po przeczekaniu 10s wchodzi normalnie w tryb programowania -i sie programuje

-w rytm "machania" drągiem prawidłowo (zgodnie z rozpiską z instrukcji) miga, pipa silnikiem i się programuje.

 

po wyłączeniu i włączeniu pamięta nastawy -sczytywałem kabelkiem USB. program mgm CONTROLER widzi regulator i czyta nastawy regla -sczytuje zmiany zapisane z poziomu radia -oraz można programem i kabelkiem zmienić nastawienia regli -nastawy są zapamiętywane. podobnie program pokazuje zakres ruchu drąga z przed chwilą podpiętego radyjka -zakres prawidłowy 1-2ms.

 

po odpięciu kabla usb i po podłączeniu do radia i próbie normalnego uruchomienia silnika -nadal regulatory martwe -nic się nie dzieje.

żadnej sygnalizacji totalnie nic.

 

aż do momentu uruchamiania w trybie programowania (podpięcia zasilania i włączenie regla gdy nadajnik jest na max drąga gazu -brak sygnału -migniecia pipniecia w momencie podania zasilania -ale po odczekaniu 10s wchodzi w tryb programowania i zaczyna pipać).

co się dzieje -regle mogły się zepsuć leżąc na półce ?

i co z nimi robić ?

 

acha -większy z tych regli -jakiś rok temu był na próbę podpięty do silnika -ale nie chciał z tym konkretnym silnikiem współpracować pipaniem wskazywał uszkodzenie silnika (z innym reglem ten silnik chodził dobrze) -a ten regiel podpięty do innych silników -też chodził.

jednak była to próba -może z 5 minut pracy -i do modelu w końcu inny regiel założyłem

-a ten trafił na półkę. niby był sprawny -a dziś martwy -nie staruje.

Jakieś pomysły co się popsuło ? Co robić ? -szkoda porządnych regielków...

pozdrawiam.

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.