Skocz do zawartości

Przeróbka "dzwonka" i podobnnych silników


Adam P.

Rekomendowane odpowiedzi

Na pomysł wpadłem po lekturze forum Alexa. Nigdy nie lubiłem przewodów lutowanych bezpośrednio do uzwojenia, większość moich silników kończyła z kablem urwanym przy samym uzwojeniu. A gdyby nie lutować przewodów bezpośrednio do uzwojenia?

Materiał potrzebny to kawałek zwykłej laminatowej płytki z miedzią.

album_pic.php?pic_id=1919

Prawie gotowa płytka-trzeba jeszcze zeskrobać trochę miedzi:

album_pic.php?pic_id=1921

Przewody ucinamy tak, żeby od strony statora zostało jeszcze trochę pobielonych. Przewód łatwo pobielić, gorzej z emaliowanym drutem.

album_pic.php?pic_id=1920

dolutowujemy kable i przyklejamy płytkę do walca, na którym osadzony jest stojan.Ważne, żeby płytka nie poruszała się względem stojana, więc najlepiej użyć mocnego kleju epoksydowego.

album_pic.php?pic_id=1922

Moje wykonanie nie jest estetycznie :oops: , ale działa jak należy. W razie czego urwą się przewody, które bardzo łatwo dolutować do płytki, a nie emaliowane druty zaraz przy wyjściu uzwojeń.

Na koniec po sprawdzeniu miernikiem, czy wszystko kontaktuje i nie ma zwarć podłączyłem do regulatora i... cud-działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jestem pesymistą, więc z góry zakładałem, ze coś nie wyjdzie :) Chłodzenie jest pogorszone, ale niezauważalnie.

Z opaską od kabli muszę też spróbować, do "glutownicy" nie mam dostępu, ale miałem jeden tak zaklejony silnik z już urwanym kablem. Kawałek izolacji został, a sam przewód wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.