Skocz do zawartości

elementy elastyczne do montażu silników el.


Piotter

Rekomendowane odpowiedzi

Sądząc po planach i modelach które mam i które widziałem, wiekszość elektryków ma silniki mocowane na sztywno do kadłuba. Niestety powoduje to że wibracje od silnika choć dużo mniejsze niż w spalinach, przenoszą sie na model. Na dodatek jeżeli zdarzy się jakiś kapotaż, o co nietrudno przy startach i lądowaniach z łąk, pól itd, to najbardziej IMHO obrywają śmigło i oś silnika, a i nadwyrężenie łoża się zdarza. Przyszedł mi więc do głowy pomysł żeby silniki montować w sposób pozwalający na jakąś amortyzację wibracji i uderzeń. Takie spacerowe rozmyślania :P wykluczyły sprężyny jako element montażowy, ale przyszedł mi do głowy pomysł żeby np. "domek" silnika w balsowym modelu zawierał np. elementy z EPP, albo elementy z pianki używanej do pakowania sprzetu elektronicznego. Może macie jakieś wlasne pomysły albo rozwiazania w tym zakresie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w moim modelu "prosty" przeszkadzał mi rozrywający trzewia ryk wzmacnianego przez kadłub dźwięku silnika. Nawierciłem we wrędze i "talerzyku" silnika kilka otworów i wystrzyknąłem silikon. po wyschnięciu modle zrobił się dużo cichszy, a silikonowa poduszka działała podobnie jak propsaver. Dawała się do pewnego stopnia odchylać, ale nie przeszkadzała w normalnej pracy. Wyprzedzę pytanie: Wytrzymałość była ponad 5x wyższa niż potrzebna do lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.