Skocz do zawartości

Problem z podwoziem - jak odchudzić pręt?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pewien problem.

 

Do mojego Pilatusa zakupiłem duże koła 150mm Nona. Koła wyposażone są dodatkowo w 4 łożyska, po 2 na koło. Niestety, otwór łożyska jest ciut mniejszy niż grubość prętu podwozia. Natomiast otwor w plastikowej piaście koła znów ciut większy.

 

Jak metalowy pręt porządnie spiłować na okrągło, żeby dobrze nałożyć te łożysko? Gdyby to był prosty pręt, to włożę do wiertarki i już, ale ten jest tak powyginany, że chyba tylko ręcznie naokoło papierem ściernym da radę.

 

Any ideas?

 

Wiem, moge na pręt dać termokurcza i pod uzyskaną średnicę rozwiercić plastikową piastę, ale ja bym chciał łożysko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Syfmiarka wyskalowana, tylko czasu nie bylo.

 

Faktycznie byl to jeden 'ciut' - roznica grubosci 0.1mm. Dokladnie 0.12.

 

Kola juz siedza ciasniej i nie obijaja sie. Nie dalem lozysk. Po prostu na pret podwozia nalozylem kawalek starej anteny teleskopowej z radia. Weszla na wcisk. Jednak piasta kola nadal byla lekko zbyt luzna. Wiec wzialem drugi segment anteny, ten minimalnie wiekszy, zamocowalem na kole i teraz wszystko chodzi plynnie. Mam tylko nadzieje, ze te kawalki anten nie beda mi 'nadawały' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.