Skocz do zawartości

[P] PZL-62 poszukuję planów zdjęć itp.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Przyznam się że w necie jest bardzo mało na temat tego wyśmienitego projektu.

Szkoda że wojna rozpoczęła się w 39 a nie 42 bo wtedy Niemcom mielibyśmy czym podokuczać na niebie.

 

Jeśli znajdą się jakieś sensowne plany to interesuje mnie model rozp. od 1500 do 1800mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wojna rozpoczęła się w 39 a nie 42 bo wtedy Niemcom mielibyśmy czym podokuczać na niebie.

bysmy mieli tez pzl p38wilk i kilka innych jego pochodnych

co do pzl 62 to zobacz tu:

http://www.samoloty.ow.pl/str087.htm

ze zdjec mozna spokojnie zrobic sylwetkowy model malej dokladnosci lub przy odrobinie wyobrazni przestrzenny.niestety nie ma polazanych detali, ani podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej konstrukcji nie znalem.Czyzbys Tomku chcial popelniac modele jednego konstruktora? Osiagi Losia To profil skrzydla podobno modyfikowany bo podwozie sie nie miescilo i wyszedl prawie laminarny.Ja myslalem o P50 Jastrzab i tez malo materialow, no moze kiedys sie zdecyduje na taka maszyne. Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ta konstrukcja nigdy nie powstała ,za to model był badany w tunelu aerodynamicznym i bił na głowę wszystkie ówczesna (a nawet późniejsze ) konstrukcje.

Gdyby nie wojna oraz brak silników ,kto wie może to właśnie p-62 -ki broniły by wielkiej Brytanią (przed Polakami :devil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tomku jedyny sensowny rysunek w trzech rzutach PZL-62 na podstawie zdjęć modelu tunelowego narysował p.Feliks Pawłowicz-były kreślarz w przedwojennym PZL-u.Mam ten rysunek,który zresztą był publikowany w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w"Skrzydlatej" Mam ten rysunek jak i PZl-50 Jastrząb-czy masz te materiały Tomku????-jak nie to zeskanuję te planiki i Ci wyślę :D:D:D:D Nic więcej do PZL-62 się nie ukazało nie licząć rzutu bocznego wg.Klepackiego.Już widzę jak startuję PZL-62 w twoim wykonaniu....Pozdrawiam :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik .

Byłbym wdzięczny.

Sam jestem ciekawy czy faktycznie to taki miał być samolot.

Jeśli dostane wszystko co masz /macie i będzie to choć tak samo do d.... jak plany Łosia to go zrobię. :D

W tej chwili plany są takie.

Do przyszłej soboty zakończyć definitywnie Łosia.

Potem szybka budowa PZL -11 tak 1,6m

No i na spokojnie P-62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Tomku że upodobały Ci się samoloty polskiej konstrukcji. I chwała Ci za to! Zdecydowanie projekt bardziej interesujący niż oklepany Mustang czy Spitfire chodź niestety i bardziej wymagający bo choćby porównania brak nie wspominając o szczątkowych dokumentacjach. Ale Ciebie stać na wszystko :)

 

Tomek czy już wiesz czym pędzić będziesz model? Szacujesz już wielkości a to ostatni parametr jaki się liczy. Wątpliwe byś odszukał plany idealnie odpowiadające Twoim potrzebom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Znalazłem dziś przypadkiem plany P-62 na tej stronie http://japim.acn.waw.pl/modelarstwo/ w dziale plany.Może takie się przydadzą :).

 

Dopiero teraz zobaczyłem ten wątek po wpisie kolegi Kosiarza.

 

Z wiadomych mi informacji jedyne plany tego modelu jakie są w internecie są mojego autorstwa. Na razie plany zrobione są pod kombata: ok 1m rozpiętości. Konstrukcja prosta jak budowa cepa. Jeżeli chcesz Tomku to mogę je przerobić do rozmiaru jaki Cię będzie interesował :) Niestety z braku bardziej szczegółowych danych plany są raczej oparte na zdrowym rozsądku, a nie na żadnej monografii. W sumie chyba są tylko 2 kolorowe fantazje, oraz jedna malowanka z pudełka po modelu plastikowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.