Skocz do zawartości

Prząśniczka. :) vel ToTo-3


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było ze ja tylko te motoszybowce montuję. Postanowiłem wsadzić na warsztat coś bardziej samolotowego. Zamiarem moim jest zrobić model, którym będę mógł "pofotografić" z powietrza, zastanawiałem się nad jakimś RWD, czy czymś podobnym, ale ambicje wzięły górę - ma to byc kolejna własna konstrukcja. Zaopatrzony w plany ( dzięki Kuba i Pleses ) narazie jestem na etapie rysowania własnych planów.

Technologia analogiczna do ToTo-2, czyli trochę drewna, depronu i papieru.

Lotki, wysokość i być może kierunek.

Założyłem ten temat by "poczuć wiatr na plecach" i w końcu zabrać się za pracę.

Przewidywany okres zakończenia - koniec maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czytasz w moich myślach :)

Ja również przymierzam się jak pies do jeża, aby przykleić telefon do samolotu i strzelić film z lotu ptaka

 

Pierwszy mój pomysł to przymocować do Troll`a który miał dodatni stosunek mocy do masy ale jakoś zabrakło odwagi bo telefon nowy a do końca umowy prawie dwa lata :D

Teraz mając RWD który jest spokojnym modelem szybującym znowu mnie naszła chęć doklejenia telefony

Boje się jednak staru który odbywa się z ręki że model będzie za ciężki i nie uniesie dodatkowych 99gr

Myślałem żeby żonie wziąść telefon i puścić go, ale to w przypadku nie powodzenia grozi wojną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej nie będę przyklejał telefonu do modelu, telefony są do telefonowania :).

Mam zamiar zanabyć jakiś tani prosty aparat Musteka czy też coś podobnego. Czasami na allegro można coś takiego złapać. Prząśniczka z racji obfitego kadłuba, tylnego napędu wydaje mi się konstrukcją idealną na taką okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają i powiedzenie "telefon służy do telefonowania" pomału traci na słuszności

Oczywiście zawsze podstawową funkcją pozostanie możliwość zatelefonowania :)

To będzie się nazywać coś tam z mozliwością telefonowania :)

Wracajac do tematu ja raczej chciałbym w przyszłości iść w kierunku nagrywania filmów z pokładu modelu niż robienia fotek. Telefon z kamerą mam pod ręką więc koszt zerowy, wiadomo że film taki to nic dobrego jakościowo ale zawsze coś

Myślałem o jakiejś kamerce bezprzewodowej ale na koniec pozostaje problem nagrania tego na ziemi

Zakładajac że w swoim RWD mam silnik o ciągu ok. 600g to jaka masa startowa jest dopuszczalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do telefonu to ja bym się bał, że w trakcie lotu ktoś na niego zadzwoni lub aparat będzie się logował w stacji bazowej. Już widzę te ładne załóconka w pracy odbiornika rc. Mój niestety potrafi poszaleć serwami kiedy telefon jest metr dalej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka jest niegłupia, ale myślę, że w dobie mody na "10-megapixelowe matryce" można za niewielkie pieniądze kupić używany, markowy aparcik, który będzie kręcił filmy jakości tej kamerki, a do tego będzie robił porządne fotki o rozdzielczości kilku MPX. Pozostaje kwestia wyszukania i zaadoptowania oraz być może odchudzenia (bo waga pewnie przekroczy 150g) odpowiedniego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze nie oblatałem pożadnie mojego tota a już wszedłem w posiadanie kamerki właśnie bezprzewodowej z nadajnikiem 800mW kamerka i nadajnik zasilane bateria 9V mieszczą sie w pudełeczku trochę większym niż pudełko zapałek.

 

kam1.JPG

 

kam2.JPG

 

Niestety na razie lotów z kamerą nie będzie bo zawiodła moja aparaturka która naprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do tego odbiornik na 12 volt który sie stroi pod częstotliwość kamerki a potem sygnał wychodzi czinczem na wideo albo kamerę lub od razu telewizor.

Zasięg sprawdzany na ziemi wyszedł koło 500 metrów, w terenie otwartym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość drogi sprzęt bo nadajnik ma moc 800mW. odbiornik posiadam niestety tylko z odbiorem wizji bez dźwięku.

 

Dostałem te kamerkę w rozliczeniu za przysługi od znajomego który jechał za granice wiec bardziej mu była zbędna niż pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz 628 x 582 pixeli w standardzie PAL tak pisze producent i 380 linii w poziomie

Czyli obraz jak film w TV, a czułość na światło to chyba 1 albo 1.5 Lux

 

obraz kolorowy do tego dźwięk ale jak pisałem odbiornik odbiera mi tylko obraz.

 

 

Nie przerywa zasięg sprawdzany na ziemi w terenie otwartym wyniósł około 500 metrów a bateryjka 9V starczy na parę dłuższych lotów (sprawdzane na akumulatorku 9V chyba 150mAh).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojego "czuja" to ustrojstwo już z takich bardziej "szpiegowskich" urządzeń chyba?

Ale bardzo mi się podoba i byłbym niezmiernie wdzięczny za jakieś namiary, gdzie się to kupuje /i za ile ewentualnie.../ Myślę właśnie nad cyfrową dokumentacją robioną z powietrza w ruchu, bo fotki statyczne są już dosyć "menconce" i nic nowego chyba się nie da ciekawie pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

na allegro znalazłem fajny zestawik : http://allegro.pl/item179...ull_box_gw.html

Na forum Pana Mariusza Wrony jest opisany taki zestawik : http://www.saumodelarnia.fora.pl/viewtopic.php?t=93&start=0

Hmmmm ciekaw jestem jaki to realnie daje obraz. Ja jak bym coś takiego sobie kupił to dał bym do jakiegoś elektryka ,i szpiegował sąsiadów jak pojadę do siostrzyczki na wieś :D Albo do kuzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.