Skocz do zawartości

Dziwoląg...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Z racji tego że zayczna się sezon szybowcowy, to oczywiście tworzy się szybowce w ilości kilku sztuk w jednym czasie....

 

Jakiś czas temu zacząłem robić skrzydła w których miałybyć lotki, ale nic nie wyszło ponieważ byłoby z tym tyle roboty, że szkoda zachodu, więc póki co skrzydła odeszły do lamusa... Później pomysł by dorobić uszy i 2m, ale nie ma opcji, nie da rady, itp...

 

W końcu wpadłem na całkiem niezły pomysł jak sądze, a to za sprawą kolegi, który dał mi troche się pobawić sporym rzutkiem... Nie latał on poprawnie do momentu kiedy skrzydła złożyły mu sie ku górze tworząc potężny wzios....

 

I tak właśnie narodziłą się idea ożywienia płatów, dając "łącznik", z balsy, wyszlifowany na profil, z otworami pod śruby i skosami do przylepcenia płatów....

 

I teraz jest meritum całej sprawy jaki dać wznios (na połówkę) aby takie coś mogło latać, myślałem o 7* a nawet 9* ale nie wiem czy to zda egzamin....

 

A więc uprzejmie proszę o wszystkie rady, pomysły, etc..

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

 

 

P.S. Model zapewne będzie się nazywał Jing - Jang...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wpadłem na całkiem niezły pomysł jak sądze, a to za sprawą kolegi, który dał mi troche się pobawić sporym rzutkiem... Nie latał on poprawnie do momentu kiedy skrzydła złożyły mu sie ku górze tworząc potężny wzios....

 

mam rozumiec ze to byl model swobodnie latajcy???

w swobodnie latajacych taki wznios jest ok, ale w rc bedziesz mial problemy ze skrecaniem tzn nie bedzie Ci sie kladl w zakrecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego kolegi na zawodach w modelu klasy f1h (sowa) złożyły się w powietrzu skrzydła, z wys. ok.10-15m(nie pamiętam) model miał 13sek., ale był bardzo stateczny. Leciał w poprzek wiatru w miarę prosto!!

 

Na twoim miejscu spokojnie dawałbym jakieś 12-14* na połówkę+ ucho ok.7-8*. Model leciałby prościutko.

Może weź połącz uszy od góry :lol:, model miałby metr wysokości, lotki służyłyby jako podwójny ster wysokości :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z lotkami czy bez???

 

Jak lotki to 4 stopnie na połowkę.

 

Jęlsi pojedyńczy zwnios i bez lotek to 6 , a max 7 stopni na stronę wzniosu.

 

Osobiście przetetstowałem 6 i 7 stopni - każdy z nich zdaje egzamin znakomicie bez lotek i szczerze polecam.

 

Większy wznios myśle że niepotrzebny - zmiejszy noścność modelu i nic nie wniesie.

 

Róbmy to co sprawdzone koledzy.

 

Zajrzyjcie na strone arthobby i podpatrzcie jak sie robi dobre modele. Kąbinowanie samamu z małym doświadczeniem niewiele się zda uwierzcie. Sam robiąc modele staram się podpatywać to co dobre i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.