Skocz do zawartości

Dwupłacik 70 x 70 - projekt Piotra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Dziś z poczty odebrałem paczuszkę w której przyszedł do mnie model dwupłata autorstwa Piotra - świetna robota :) Ciął Krzysiek - świetna robota ;). Po rozpakowaniu wygląda to następująco :)

 

Dołączona grafika

 

Przed chwilą wróciłem, zabrałem się za składanie na sucho. W sumie wszystko pasuje do siebie idealnie, toteż moje zadowolenie jest całkiem uzasadnione :)

 

Oto fotki ze składania na sucho.

 

 

Na jednej z fotek widać 4 lotki, ostatni "patyczek" (ten najmniejszy, nie wiedzieć czemu wyszedł na formatce za krótki, ale to jest na tyle duży szczegół, że pomijam), nie wiedzieć też czemu, Krzysiek wyciął mi 2 razy rozpórki i podpory skrzydeł, raz ze sklejki 2 mm, raz z 4 mm :) Będzie na zapas ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Szkoda że nie będę go przez najbliższy tydzień składał :) Zapowiada się świetna maszynka ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze info o wyposażeniu jakie zagości w modelu:

- silnik OS Max LA 10 + śmigło 7x4 (8x4)

- serwa lotek to 2 x HXT900

- serwa ogona i gazu to 3 x HXT500

- zbiorniczek blaszany od uwięziówki

- pakiet Ni-MH 350mAh 4,8V

- odbiornik Graupnera R700 (nie mam nic mniejszego :( )

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon z tymi podpórkami to czysty przypadek :D

Wprowadziłem rysunek do lasera i odruchowo położyłem kawałek balso - sklejki 3 mm i nacisnąłem START Laser ładnie wyciął i wycięte elementy wrzuciłem do pudełka.

Ale po chwili oglądając rysunki zauważyłem że na planach te podpórki powinny być wykonane z balso-sklejki 4 mm , wiec wyciąłem jeszcze raz ale już z właściwego materiału.

Co do krótszego patyczka to też może być przypadek :D

W trakcie cięcia elementy spadały na dół i po zakończonym cięciu zbierałem je i wkładałem do formatek. Być może przez nieuwagę pomyliłem te elemenciki i powstała "skucha".

Przy "produkcji" seryjnej zmodyfikuję rysunki tak aby elementy nie wypadały i będzie O.K.

Szymon chyba nie masz sumienia aby "zawiesić" na tydzień relację ........... :D :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, czemu uważasz że się nie nada ten zbiorniczek? Myślałem, żeby go częściowo zabudować w kadłubie, coby zmniejszyć troszkę ilość gratów jaką trzeba wystawić na zewnątrz. Jego zaletą jest to, że jest malutki, wprawdzie dużo paliwa nie zabiera, ale przy okazji dużo też nie waży. Jakby co to zbiorniczków niedużych jest pod dostatkiem ;) A Żeby nie być gołosłownym - pokazuję fotkę ;)

 

Dołączona grafika

 

Krzysiek, jedyne co mam w Warszawie do tego modelu oprócz wyposażenia które widać na fotkach, to... buteleczka CA :D Nie mam nawet na czym tego kleić, brak mi płyty meblowej. Mnie też to boli, że nie mogę przy nim dłubać, najchętniej to już bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon - osłabiasz mnie :D

Pobierasz nauki w tak szacownej uczelni a deski montażowej nie potrafisz sobie "zorganizować" ...........???????????

Na rogu Górczewskiej i Lazurowej jadąc od Twojej "kwatery" po prawej stronie na samym rogu przy przystanku autobusowym masz firmę INDECO

Wstąp do niej i przekaż właścicielowi pozdrowienia ode mnie a gwarantuję Ci że "znajdzie" się kawałek płyty na której zmontujesz model :P

W najgorszym przypadku w OBI lub jakimkolwiek Praktikerze możesz kupić kawałek MDF :D

Szymon składaj model i pisz relację bo jak nic dostaniesz 10 dni PPK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,to mi przypomina Cygana,model na uwięzi,plany z Modelarza,ale może się myle :D

 

 

 

 

 

nie, nie mylisz się, to jest pomysł zaciągnięty z tego modelu, ale jako że sam kiedyś modelik takowy skleciłem pod silnik 2,5cm3 i był dosyć udanym modelem stąd postanowiłem go zrealizować, ale trochę go podliftingować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, coś tam pokleiłem pomimo tymczasowego braku deski montażowej. Lotki są w sumie gotowe: wklejone wzmocnienia, wstępnie oszlifowane z wierzchu, i wstępnie oszlifowane "natarcie" lotek. Jednym słowem - nie ma się czym chwalić (fotki niżej ;) )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

EDITED!

 

W zasadzie dopiero teraz zauważyłem, że w tamacie jest 70 x 70 cm. Właściwie to modelik ma około 70 cm rozpiętości, a długości z połpaczkiem będzie miał ponad 75 cm.

 

Ponadto stwierdzam, że budowę wstrzymuje do odwołania, ze względu na fakt znacznego opóźnienia w pisaniu pracy inżynierskiej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czołem! Czuję się wywołany do odpowiedzi. Odpowiedź na chwilę obecną brzmi: dowiem się! Wrzucę elementy modelu do jednorazówki i pójdę na poczcie zważyć na wadze o rozdzielczości 0.01 kg - dokładniejszej w okolicy nie posiadam. Ale dopiero jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.