Skocz do zawartości

Jak wyeliminować zakłócenia?


Robert.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W jednym z modeli posiadam bardzo blisko siebie odbiornik R700 i regulator Tower Pro 30 A. Niestety nie mam innej możliwości umieszczenia tych komponentów i stąd rodzi się moje pytanie - w jakim sposób wyeliminować zakłócenia jakie niestety powstają z tego powodu? Można te 2 podzespoły jakoś odizolować od siebie aby nie tworzyły zakłóceń? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Folia aluminiowa nic nie daje, próbowałem, te zakłócenia to najprawdopodobniej wina R700... one już tak mają... regulator zmieniałem i to samo, a na innym odbiorniku kolegi już jest ok. R700 w innym modelu w którym jest dalej od rega nie robi zakłóceń. A co powiecie na pierścienie ferrytowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ci się dziwię, bo mam TP 30A i używam go razem z dziadowskim E-sky EK-0420 i leżą obok siebie w Delcie. Ale od kiedy mam porzadną aparaturę, nie mam żadnych zakłóceń, no chyba, że uda mi się odlecieć ponad 500m :P Wedy E-sky się poddaje.

Może najpierw sprawdź dokładnie sposób prowadzenia anteny, dociśnięcie kwarców. Dobrze było by też sprawdzić analizatorem widma lub jakimś skanerem, czy nie masz na swoim kanale jakiś zewnętrznych szmumów. Jeden z kolegów się kiedyś skarżył, na dziwne zakłócenia, któremu zwalały modele, a potem się okazało na skanerze, że to niedaleki sąsiad bawił się nową aparaturką z syntezą z niemiłymi intecjami.

Jeżeli owinięcie regla folią nic nie daje (klatka Faradaya) to raczej regiel nie jest przyczyną zakłóceń.

Może masz gdzieś antenę owiniętą lub stykającą się z węglem? (Rownig, wzmocnienia, dźwigary itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym twoim modelu latałem z tym samym regulatorem lecz z innym odbiornikiem ,w takim samym ułożeniu wszystkiego i nie było problemów . Ja też stawiam na antenę lub twój odbiornik . W czwartek na modelarnie przywiozę swoje odbiorniki i sobie sprawdzisz .

Postaram się załatwić feryty jak obiecałem . 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.