Skocz do zawartości

regulator TowerPro H40A duży problem w programowaniu


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanowne grono kolegów modelarzy. Mam następujący problem. Mianowicie nie dawno kupiłem sobie regulator do silników bezszczotkowych Tower Pro H40A. podłączyłem go do silnika E max HL2215-450. I mam taki problem że silnik włącza się dopiero gdy drążek gazu w aparaturze przekroczy połowę zakresu ruchu. Jaki może być w tym problem i jak go rozwiązać ? Proszę o odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,jaka masz aparature?mozna w apce ustawic (tak nazwijmy)w ktorym momencie gaz ma zadzialac mialem tak samo z reglem wodnym YGA75navy,startowal od polowy tak fabrycznie zaprogramowany drazek gazu w pozycji neutralnej,moze tak byc z tym reglem.stawiam na ustawienie nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanowne grono kolegów modelarzy. Mam następujący problem. Mianowicie nie dawno kupiłem sobie regulator do silników bezszczotkowych Tower Pro H40A. podłączyłem go do silnika E max HL2215-450. I mam taki problem że silnik włącza się dopiero gdy drążek gazu w aparaturze przekroczy połowę zakresu ruchu. Jaki może być w tym problem i jak go rozwiązać ? Proszę o odpowiedz i pozdrawiam

Niektóre aparatury mają program dla motoszybowców i wtedy -100% - 0 Są hamulce aerodynamiczne, a 0 - +100% - gaz. W praktyce oznacza to, że drążek gazu ma jednocześnie dwie funkcje i wygląda jakby silnik startował od połowy położenia.

Tak jest np. domyślnie w MX-16, przy ustawieniu opcji punktu jałowego, jakiegokolwiek silnika. Aby to naprawić, wystarczy wybrać opcję... brak silnika :twisted: Ot, niemiecka logika. :devil: Wówczas masz na drążku gazu, tylko jedną funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki wielkie za pomoc z programowaniem sobie już poradziłem jest banalnie proste. Natomiast jeżeli chodzi o ten start silnika to w apce miałem źle ustawione pokrętło takie jedno było na całkowitym minusie i wtedy silnik od połowy startował dałem na full plus i silnik chodzi tak jak powinien.

 

PS: Używam aparatury Hitec Eclipse 7

 

 

 

PS 2 : Mam jeszcze takie pytanie odnośnie tego regulatora. Czy to on może mi tak robić że gdy uruchamiam silnik to raz uruchamia się prawidłowo płynnie a nie raz nie chce się uruchomić i słychać charakterystyczny zgrzyt ? Co może być tego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.