Skocz do zawartości

Tunel aerodynamiczny dla potrzeb szkolno-doświadczalnych


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Karton i jeszcze raz karton, a do tego "stare" - niepotrzebne okno. Jestem zwolennikiem robienia "czegoś z niczego".

W każdym mieście, ma śmietnikach lub raczej obok nich, można trafić na potrzebne materiały.

/na wsiach ludzie mają więcej miejsca na klamoty i chętniej chomikują/

Solidny, wielowarstwowy karton, można trafić za grosze, w niemal każdym punkcie skupu makulatury.

Ze zużytych opakowań kartonowych, mam zrobiony odciągi w "lakierni", - wytrzymuje kilka lat.

Co 2, 3 lata robię nowy, dodam jednak że ma on bezpośredni kontakt z otwartym okienkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam !

Tunel zrobiony :). Wytwornice dymu w razie potrzeby będziemy pożyczać ze szkoły. Dwie ściany sklejkowe, dwie z plexi. Za wentylator będzie służył zestaw z modelu ;). Teraz mam pytanie - przepływ można pokazać bardzo łatwo - po prostu dmuchać dymem. Natomiast jak pokazać siłe nośną i jaki profil będzie do tego najlepszy ? Po ostatnim modelu został jeden płat, całkowicie nienaruszony - ale symetryczny. Jak teraz pokazać , że na dole profilu wytwarza sie ciśnienie, bo szybciej przepływa powietrze ? Czy mimo wszystko trzeba przygotować wzorniki i wyciąć jakiś "normalny"(płasko-wypukły) profil, taki który każdemu będzie sie kojarzył ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.