Skocz do zawartości

Wybór symulatora


wichercat

Rekomendowane odpowiedzi

W heli bardzo liczącym symulatorem jest również Phoenix rc. Znakomicie jest tam odwzorowana fizyka zachowania modeli, nie wspominając o doskonałej grafice. Producent cały czas poprawia program, są dostępne aktualizacje z nowymi modelami, jak również sceneriami i poprawkami opartymi na opiniach użytkowników.

Niedługo sam mam zamiar zakupić ów symulator, a opieram się na opiniach kolegów wybierających między różnymi symkami.

Zobacz sam - Phoenix rc

EDIT: Dotąd używałem Aero Fly, ale wypada blado zarówno pod względem ustawień jak i właśnie fizyki lotu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFPD jest wg mnie najlepszy do nauki akrobacji. Latalem na Realflightach w roznych wersjach, reflexie i Phoenix RC i nie zastanawialbym sie nad innym. Niedlugo wychodzi nowa wersja- moze warto zaczekac?

 

Co do dostepnosci to polecam poszukac ebay-czesto mozna znalezc w bardzo rozsadnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A jeśli chodzi o totalne podstawy pilotażu modelu samolotu?. Podstawy, bo jeszcze nigdy żadnym nie latałem (oprócz heli v-max hypersonic). Ale bliżej wakacji chcę wyposażyć się w Cessne TW-475 3 kanałową, i szukam jakiegoś symulatora do ćwiczenia. http://www.allegro.pl/item973265175_symulator_lotu_e_sky_naucz_sie_latac_helikopterem.html czy coś takiego będzie się nadawło ?. Wiem, że modelarstwo tanią zabawąnie jest, ale zależy mi, żeby to było lekko po kosztach:)

 

i jeszcze jedno pytanie: za jaką cene można kupić Aerofly Professional Deluxe. ?

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie: za jaką cene można kupić Aerofly Professional Deluxe. ?

1min szukania : http://www.modelflight.com.au/rc_model_accessories/aerofly_professional_deluxe_sim.htm

A te "totalne" podstawy to można nawet na FMS'sie zdobyć, lepiej do tych 80zł dołożyć 150zł i kupić aparaturę z interfejsem takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zależy jak się patrzy na symulator. AFPD ma wizualizację termiki i sporo modeli szybowców, poza tym grafika tzw. 4D, 25 modeli samolotów, 11 helików i płatne updaty.

 

PhoenixRC ma też fotorealistyczną grafikę, zaawansowaną fizykę lotu, 63 modele samolotów (nie licząc wariantów) i 60 helików (też bez wariantów). Updaty są zawsze darmowe, a to nie bez znaczenia, bo w AFPD za kilka nowych scenerii i modeli płacisz prawie 50 dolców.

 

Fizyka lotu jest zbliżona. A praktyka lotu dla pilota taka sama. Jeżeli już latasz, to traktujesz symka jako możliwość przećwiczenia nowych manewrów lub spróbowania innej techniki itd. Zielony pilot i tak nie odróżni niuansów. Ale odróżni różnicę w cenie.

Niemcy od AFPD są dokładni, aż zbyt dokładni, bo co to za przyjemność w wizualizacji fali żagla przy zboczu? No może to podziała na wyobraźnię, ale jakoś osobiście nie pieję na jego temat. Owszem, bardzo porządny symek. Ale podobnie jak z cenami kitów modeli, nie jestem przekonany, czy jest wart wydania 3 x większej kasy niż za Phoenixa.

 

No i nie nazywajmy FMS-a symulatorem, bo to raczej symulacja symulatora. To, że coś się tam porusza po ekranie jeszcze nic nie znaczy. Autorzy mieli dobry pomysł, ale nie wysilili się o odrobinę chociaż skryptów fizyki lotu. Więc można wprowadzić model w pętlę, wsadzić zapałkę w klawisz i po godzinie wrócić spokojnie.

Model będzie latał tam, gdzie go zostawiliśmy. Dlatego też stracili ew. sponsorów i nie rozwinęli tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.