Skocz do zawartości

[P] Rysunki, plany, zdjęcia PZL P-48 Lampart - poszukuję


zaur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie. Poszukuję wszelkich zdjęć, planów, rysunków tego samolotu. Przewertowałem już sporo stron w sieci i mam rysunek w trzech rzutach, rysunek malowania (pewnie czyjaś wizja). Nie jest tego wiele, więc proszę o pomoc.

Chcę rozrysować plany i kiedyś zbudować ten model w wersji elektrycznej.

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam opanowanego CAD'a Solid Edge, więc może dam radę.

Pozdrawiam

Zbyszek >ZAUR<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdjęcia faktycznie chyba są nieosiągalne. Ale może jakieś rysunki?

Przerysowuję z rysunku trzech rzutów. Trochę mało, ale ogólny zarys jest. Oczywiście replika to nie bedzie, bo sam rysunek nie trzyma wymiarów. Każdy rzut jest trochę inny. Ale najbardziej brakuje mi przekroju kadłuba.

Szukałem na forum dws.org.pl. Sporo informacji historycznych, ale na rysunki nie trafiłem jeszcze.

Pozdrawiam

Zbyszek >ZAUR<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych stronach już byłem. Z nich mam dane techniczne. W sumie przydałby się chociaż profil kadłuba. Ale może będę improwizował.

Model Ardpolu już chciałem kupić, ale cena mnie zamurowała :shock:

Za to kupiłem model kartonowy (20 parę złociszy) PZL P-62. To mój drugi projekt. W sumie pierwszy. Będę opracowywał plany na podstawie tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem na łatwiznę i profil kadłuba zrobiłem eliptyczny. Przyjżałem się kadłubowi Wilka i jest doś podobny.

Pytania: Jaki profil dać na skrzydła? Oryginalnego nie ma, mogę dać orygnalny z Wilka lub dać jeszcze inny, np. ClarkY.

Podobno należy powiększyć stateczniki, żeby model lepiej zachoowywał się w powietrzu. Powiększyć od razu czy później kombinować doświadczalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma być makieta. Dlatego nie widzę sensu zakładania wątku w innym dziale.

Nie mam tej książki i nie wiem czy kupię. Sporą wiedzę biorę z Internetu, m.in. z forów. Dlatego najpierw czytam a potem zadaję pytania aby się upewnić lub usłyszeć inne opinie.

Profil skrzydła zastosuję standardowy Clarky, a profil kadłuba narysowałem eliptyczny aby ułatwić sobie życie.

Edit:

Proszę moderatora o zamknięcie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.