Skocz do zawartości

Technika klejenia "tartaków"


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Jak powinien wyglądać proces klejenia zestawu typu tartak, coś ala Extrim, lub jakiś mniej złożony deskolot? Jak do tej pory wszystko co kleiłem robiłem tak, że na jedną z płaszczyzn klejenia lałem CA średnie i dociskałem drugą płaszczyzną. Troszkę to czasochłonne zwłaszcza, że element do siebie pasują, a poza stratą czasu klejąc pojedynczo bardziej złożone konstrukcje można coś przykleić krzywo. Myślałem, żeby poskładać zestaw cięty laserowo do kupy, a później to zalać klejem. Niestety próba przeprowadzona na dwóch kawałkach balsy wykazała, że mój klej CA medium Gap Filling średnio radzi sobie z łączeniem elementów techniką zalewania szpar - po rozerwaniu tychże elementów okazało się że klej wpłynął tylko na około 1/3 głębokości szczeliny.

 

Jakieś pomysły? Sugestie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego łączenia potrzebne jest dobre dopasowanie elementów i rzadki CA z igłą lekarską.Można też lekko rozchylać elementy i zalewać średnim CA i dociskać do siebie, ale generalnie rzadki CA i igła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, teraz wszystko jasne :)

 

Smarowanie i dopiero zsuwanie elementow razem moze skonczyc sie tym, ze elementow nie zsuniesz - bo sie skleja za szybko...

Nie pytaj skad wiem ...

Pewnie wiesz to stąd co i ja :mrgreen:

 

Jutro zrobię dwie fotki i mi może pomożecie jak skleić dwie duże płaszczyzny :D nie chciałbym tego spaprać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można powiedzieć że kit sobie zrobiłem sam :D znaczy się chodzi o dwupłata z projektu Piotra ;) Ale w planach mam teraz troszkę inny modelik na podobnym poziomi :mrgreen: Ale najpierw muszę całą masę problemów związanych z CADem przejść, a na razie wszystko idzie inaczej niż powinno :(

 

EDITED!

 

Znaczy się moja rola ograniczyła się do poukładania elementów na formatkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.