Skocz do zawartości

Podłączenie Multiplex9 do Assana 2,4


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Szukam schematu podłączenia od wewnątrz modułu Assana 2,4 .

Przez port trener/uczeń nie da rady ,miałem radio w naprawie i teraz ten port jest nieaktywny (całe radio działa o.k.)

Może chociaż opis wyprowadzeń na module syntezy , wtedy może znajdę sam jak to podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przecież moduł 35MHz nie ma czegoś takiego jak ilość kanałów, to tylko modulator. Tak więc komputer nadajnika nie dba o to, jaki typ modułu jest wsadzony. Może się co najwyżej zorientować (po nie podpiętych pinach), że to nie jest moduł z syntezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież moduł 35MHz nie ma czegoś takiego jak ilość kanałów, to tylko modulator. Tak więc komputer nadajnika nie dba o to, jaki typ modułu jest wsadzony. Może się co najwyżej zorientować (po nie podpiętych pinach), że to nie jest moduł z syntezą.

No ja elektronik nie jestem i nie będę się wymądrzał. Może nawet zadam kolejne pytanie? To w takim razie jeżeli podepnę jakiegokolwiek Assana, czy jakikolwiek inny WCz, to nadal będę miał w nadawaniu dostępne 9 kanałów? Hm przyznam, że mam poważne wątpliwości wynikające z mojej niewiedzy oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Assana przyjmuje sygnał w postaci PPM a to jest dość standardowy sygnał dla większości nadajników. Gdyby używał kodowanego

PCM-u wtedy do każdego radia byłby inny moduł.

Z tego co pamiętam to radia 9-kanałowe ma w większości wypadków 9 kanałów ma tylko w PCM-ie .

Więc pewnie 9 kanałów nie będziesz miał ,ale 8 na 100%

Zresztą jak zostanie mi trochę czasu to to sprawdzę. (montuję teraz serwo gazu do Ultimata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to będzie moduł analogowy, taki 35MHz 40MHz lub jakiś tam 70MHz, to zmoduluje wszytko, co mu zostanie podane na wejściu i wyśle w eter. Nawet jeśli to będzie PCM.

Liczba kanałów zależy od komutera w nadajniku.

 

Natomiast moduły 2.4GHz muszą zakodować sygnał PPM po swojemu. Przez to liczba kanałów zależy od konkretnego mudułu 2.4GHz. Oczywiście nie przekroczy też możliwości aparatury.

 

Z oczywistych względów nie sprawdziłem osobiście wszystkiego, co napisałem, więc jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assan obsluguje 9 kanalow.

W ogole moduly takie jak Assan mierza odstepy pomiedzy impulsami PPM, upakowuja te informacje w postaci binarnej i wysylaja pakiety danych z prdkoscia 115kbs lub 250kbs (w zaleznosci od producenta) 100 do 400 razy na sekunde. Pomiedzy pakietami jest cisza. Nie ma fali nosnej.

Niektore dedykowane "modulatory" - np M-Link z Royal Evo (ale nie z Profi) otrzymuje dane juz w postaci binarnej i zadne dalsze przetwarzanie nie jest porzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek to jednak ma kłopoty ze wzrokiem

Gotowy moduł do Multiplexa

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8354&Product_Name=X8D_2.4GHz_trainer_port_X8-hack_module_%28PPM_Only%29

od razu z przedłużaczem do anteny.

Od dłuższego czasu zamierzam się na ten moduł. Może jak Tobie Tomku się powiedzie z Assanem to mnie to zdopinguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.