Skocz do zawartości

Zwycięstwo polskiego modelarza w USA


leszek504b

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zna ktoś tego modelarza?

Andrzej Ziober

 

Niesamowity modelarz. Jakiś czas temu prenumerowałem Jego czasopismo "Aeroplan", w którym przedstawiał relację z budowy swojego modelu, właśnie tego o którym mowa w tym artykule - Lancastera. Zwracał On tam na tak drobne szczegóły, że trudno było uwierzyć w to, że można wykonać ręcznie tak drobne elementy. Takich szczegółów w tym modelu było mnóstwo. Jeżeli ktoś chce się z tym bliżej zapoznać zapraszam do TEGO numeru. Jest tutaj opis budowy komory bombowej Lancastera. Warto też zwrócić uwagę na to ile różnych tytułów z imprez modelarskich ma Ten człowiek.

Andrzej Ziober

Naprawdę pełen podziw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Ziober- czytałem zawsze z zapartym tchem jego artykuły w Skrzydlatej Polsce, wykonuje przepiękne modele o niesamowitej dokładności i precyzji.Widziałem zdjęcia i relację z budowy Junkersa autorstwa tego Pana.Dla mnie to magia co ten człowiek robi z plastiku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak najnowsze informacje ;)

Fakt, Pan Andrzej Ziober zawojował kilka konkursów ze swoim Lancasterem. I słusznie. Najbardziej cieszy honorowanie przez sędziów własnej pracy, a nie wykorzystywanie kupionych gotowych elementów waloryzacyjnych. Wiele pracy Pana Ziobera to właśnie elementy wykonane samodzielnie od podstaw.

Trochę więcej o Lancasterze, technikach jego budowy i nie tylko można poczytać TUTAJ

Nie wiem też, czy wypada, ale chciałbym się też pochwalić, iż miałem zaszczyt przyozdobić swoimi zdjęciami pewnego razu artykuł o modelach kartonowych samolotu PZL-130 Panów Andrzeja Ziobera i Miłosza Bogdańskiego w 'Aeroplanie'. Niby jestem zwykłym modelarzem, a tu takie wyróżnienie :) Najwięcej zdziałał tu chyba przypadek.

Wcześniej, szczerze mówiąc, nie znałem twórczości Pana Andrzeja. Ech, wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-6

 

Jeśli nie chcecie czytać (a naprawdę jest co poczytać, i nie chodzi mi o to, że ten wątek jest tak długi, ale o to, że jest tam sporo ciekawych wypowiedzi), to chociaż zerknijcie na zdjęcia zamieszczone w tym temacie, który ciągnie się od lutego 2007 do dziś i ma ponad 40 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ,,czytalem i czytalem na temat i niestety nic na ten temat nie spotkalem,,

nie zaprzeczam naszego kolegi osiagniecia ,,ale gdzie ,,, prosze o troche wiecej szczegolow ,,..

 

Acha ,,,,, prosze niepotrzebne odpowiedzi zatrzymac dla siebie...

 

Sroka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.