Skocz do zawartości

Gwiazdor przyszedł w listopadzie


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przyjściu z pracy żonka powaliła mnie na kolana.

Oznajmiła, że i tak nie ma gdzie tego schować, więc do mnie Gwiazdor przyszedł miesiąc wcześniej i obdarowała mnie takim oto kartonem

 

Dołączona grafika

 

Po zdjęciu pokrywy moim oczom ukazał się tajemniczy widok

 

Dołączona grafika

 

Pospiesznie zdjąłem wierzchnie zabezpieczenie w postaci folii bąbelkowej i moje oczy już cieszyły się widząc zawartość

 

Dołączona grafika

 

Poskładałem wszystko "na sucho" w całość i oddałem się podziwianiu takiego oto latadła

 

Dołączona grafika

 

Całość wykonana ze słynnej pianki EPP

 

Dołączona grafika

 

Skrzydła łączone tak jak w Easy Glider czy Junior S na tzw. puzzel'a

 

Dołączona grafika

 

Statecznik pionowy i poziomy do wklejenia

 

Dołączona grafika

 

Silnik będzie miał raczej wystarczające chłodzenie :wink:

 

Dołączona grafika

 

Niestety regulator raczej już nie tak dobre

 

Dołączona grafika

 

Mocowanie serw tak jak w modelach Multiplex'a lub Graupner'a

 

Dołączona grafika

 

Wszystkie serwa (4szt.) takie same typu Tower Pro SG90

 

Dołączona grafika

 

Do złudzenia przypomina Easy Star'a lub Focus'a

 

Dołączona grafika

 

A może mi się tylko tak wydaje :wink:

 

Dołączona grafika

 

Na wyposażeniu jest rurka węglowa do mocowania skrzydeł

 

Dołączona grafika

 

Jak i również cała galanteria do dokończenia modelu (snapy, śmigła, śrubki itd.)

 

Dołączona grafika

 

Jako gratis dołączone było TO :shock:

 

Dołączona grafika

 

Dane techniczne o tym modelu można poczytać TUTAJ

Model zakupiny w TYM sklepie i jeszcze po starej cenie niższej o calutkie 64zł.

Nie wiem jak dla Was ale dla mnie 275zł. za tą zabawkę w wersji RTF to bardzo przyzwoita propozycja.

Wykorzystywać go będę do "wożenia" FCO2 i rekreacyjnego latania na małych przestrzeniach (park, boisko szkolne, parking śródosiedlowy itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czesc Wojtek

 

Mialem ten obiekt w rekach. Wyglada niezle. Prawdopodobnie trzeba wlozyc dosyc pokazny accu ( ok. 1800 3S) zeby dobrze wywazyc. Sprawdz na swoim.

Niestety wlasciciel nie pozwolil mi na oblot, bo (w/g niego :evil: ) za bardzo wialo :roll: 8) :faja: :?: .

 

Wojtek

 

ps

z tego co wiem niektorzy przecinaja lotki i stery i robia zawiasy z tasmy, bo prawdopodobnie oryginalne rozwiazanie dosc ciezko pracuje i serwa "trzeszcza" z wysilku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szczepan... Gwiazdor, Gwiazdor... No może bardziej Gwiazdorka :D

Św. Mikołaj to 6 grudnia a ten był z 24 grudnia :wink:

Wojtek co do wyważenia i ruchliwości lotek oraz sterów to czas pokaże. Póki co leży w kartonie i czeka na mój czas wolny.

Zastanawiam się czy pakować do niego odbiornik Sanwa RX 841FS czy kupić jakiegoś Hitec Laser 4 lub Hitec Zebra PRO 4FM albo cuś innego 4-kanałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jako jeden z pierwszych w Polsce latałem tym modelem opisze nieco :D

Model nie jest z EPP - jest to pianka bardzo podobna jednak zjada ją zwykły CA :? Mi udało się wyważyć pakietem 3S 1000mAh - wsuniętym w sam przód. Dla przypomnienia filmik :)

 

Najlepiej skręca sie przy użyciu SK i lotek, na samym kierunku też nieźle idzie ale same lotki cieniutko..

Pierwsze lądowanie - nawet nie dotykałem nadajnika, tak jak leciał tak wylądował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Drogi Wojtku , odkupiłem od znajomego TEgo Axna. Nauczyłem się na nim latać , najlepiej skręcał model z "zbindowanym" Sterem kierunku i lotkami. Niestety go rozbiłem w niecodzienny sposób :< Sam się zdziwiłem że silnik ma takiego "kopa" na full gazie ,model praktycznie pionowo w górę :). W przyszlym roku chcę ten model zaadoptować do FPV.

 

Pozdrawiam i miłych lotów :D

 

 

 

est to pianka bardzo podobna jednak zjada ją zwykły CA

Oj nie zgodzę się z tym , sam jak latałem i uwaliłem trószke poziomy ,to zwykły CA z kiosku załatwił sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Maciej oblot to chyba dopiero na wiosnę. Nie chce mi się przekładać odbiornika od Sanwy RDS 8000, który tkwi w Proxima II i szykuje się kolejny zakup. Tylko nie wiem czy nowy odbiornik (+/- 300zł) czy używaną, podstawową, 4 kanałową aparaturę na 35MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że nie ma sensu iść w ileś tam słabych aparaturek, czy też a kupię, będzie zapasowa. Jeśli masz 1 a dobrą, to lepiej kupić porządny odbiornik. Mało się zużyje, bo tym modelem raczej się rozbijać nie będziesz, a potem zawsze można przełożyć do czegoś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę powyżej. Ja mam mx-12 już 3 lata - jestem bardzo zadowolony - niczego w niej mi nie brakuje. Warto więc kupić porządne radio na lata ( za w miarę przyzwoite pieniądze) niż zmieniać często słabe radia.

Z odbiornikiem też bm nie przesadzał żeby, aż za 300zł kupować.

Ja latam na rex5 i rex7 i mam tylko takie - jeszcze przez nie modelu nie rozbiłem , a latać możne jak model widać.

Rozbija się przeważnie przez nieuwagę , złe zabezpieczenie kabli, wtyczek. Rozbiłem za to modele przez padające serwo w locie no i błędy pilota ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odbiornikiem też bm nie przesadzał żeby, aż za 300zł kupować.

Ja latam na rex5 i rex7 i mam tylko takie - jeszcze przez nie modelu nie rozbiłem , a latać możne jak model widać.

Rozbija się przeważnie przez nieuwagę , złe zabezpieczenie kabli, wtyczek. Rozbiłem za to modele przez padające serwo w locie no i błędy pilota ;-)

Zgadza się Rex'y, ja jeszcze latam na Coronach 4 i 8 kanałów - synteza, na obu bez problemów. (chyba że na Lublinku radar włączają, ale wtedy to CB też nie działa :devil: ) Koszty - mozna kupić w okolicach 70 - 100 pln. nowy lub w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.