Skocz do zawartości

Budowa okrętu od podstaw - relacje z budowy oraz pytania.


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba rzeczywiście przesadziłem, ale nie będę bawił się w obrażanie i przyjmę waszą krytykę.Myślę, że macie rację.Efekty pracy w postach poniżej.

 

Na początek - jaki silnik bądź silniki wybrać do statku o wadze ok. 12kg?? Nie zależy mi na szybkości (ale bez przesady)

Jak mocne serwo jest wymagane? Czy akumulator żelowy nadaje się do modeli pływających? Czy sklejka nie będzie się rozwarstwiać pod wpływem wody?

Na razie tyle, jeśli coś wpadnie do głowy to dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Więc tak" ankietkę sobie daruj bo jest totalnie bez sensu.Zdjęcia umieszczaj w max rozdzielczości 600x800.Te które wstawiłeś są beznadziejnej jakości.Chyba raczej nikt nie będzie używał Twoich zdjęć/planów w celach zarobkowych, o to możesz być raczej spokojny (przynajmniej mnie się tak wydaje).Pamiętaj również że pisanie wielką literą traktowane jest jak "wykrzykiwanie".

 

Przeczytaj może jeszcze dokładnie regulamin i nie pisz postu pod postem w odstępie kilku minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 14 lat ma swoje prawa, ale to co pokazałeś ma tyle wspólnego z konstrukcją statku/okrętu/łodzi, że jest wykonane z drewna.

Koniecznie ukryj miejsce zamieszkania, bo wszyscy, którzy będą chcieli zbić majątek na twoim geniuszu, zadepczą cię i żyć nie dadzą.

A próbowałeś gdzieś obejrzeć co ludzkość wymyśliła do tej pory w obszarze modelarstwa szkutniczego? Wiem, jesteś genialny, ale może wynalazki reszty ludzkości by cię natchnęły?

Na początek - pogadaj z ojcem. Ojcowie naprawdę często mogą coś podpowiedzieć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem ankietkę, usunąłem drugi post.Wszytko umieść w jednym poście a nie w jednym temat a w drugim pytania.

 

Aaa: pisze do wszystkich użytkowników: moje zdjęcia możecie kopiować do woli z wyjątkiem tych w których widać moją nędzną posturę.Co z nimi zrobicie to Wasza sprawa. :D

 

Sądząc po komentarzach nie dajecie mi zbyt dużych szans, dlatego proszę o zamknięcie tematu.Przepraszam za całe zamieszanie i proszę admina o usunięcie tematu.Pozdrawiam

Jesteś kolego w błędzie.Po prostu wstaw fotki w odpowiedniej rozdzielczości i napisz wszystko w jednym poście a potem dopisuj następne.A tak to podeptałeś ze 3 zasady regulaminu w jednym poście a my tu nie chcemy mieć bałaganu.Przywróć swój post , wstaw nowe fotki i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Krzysiu.

 

Nie widziałem coś Ty tam takiego ciekawego wykombinował, bo jak wszedłem na ten temat to już było "po ptakach". Sławek popoprwaiał tak jak to powinno być. Ale mam dla Ciebie propozycję. To forum jest jak pewno zauważyłeś w 99,99% poświęcone modelarstwu lotniczemu. Ja Ciebie zapraszam na forum w 99,99% poświęcone modelarstwu szkutniczemu. Napewno uzyskasz mnóstwo porad i podejrzysz jak inni to robią.

www.koga.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Krzysiu.

 

Nie widziałem coś Ty tam takiego ciekawego wykombinował, bo jak wszedłem na ten temat to już było "po ptakach". Sławek popoprwaiał tak jak to powinno być. Ale mam dla Ciebie propozycję. To forum jest jak pewno zauważyłeś w 99,99% poświęcone modelarstwu lotniczemu. Ja Ciebie zapraszam na forum w 99,99% poświęcone modelarstwu szkutniczemu. Napewno uzyskasz mnóstwo porad i podejrzysz jak inni to robią.

www.koga.net.pl

Bardzo dziękuje za ten link, na pewno skorzystam : )

Może jak już moje dzieło będzie bardziej przypominało statek to zamieszczę kilka zdjęć, a tym czasem żegnam :)

Pozdrawiam

 

# Zdjęcia postaram się wrzucić jutro, w lepszej jakości, bo te które wkleiłem wcześniej się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Krzysiu.

 

Nie widziałem coś Ty tam takiego ciekawego wykombinował, bo jak wszedłem na ten temat to już było "po ptakach". Sławek popoprwaiał tak jak to powinno być. Ale mam dla Ciebie propozycję. To forum jest jak pewno zauważyłeś w 99,99% poświęcone modelarstwu lotniczemu. Ja Ciebie zapraszam na forum w 99,99% poświęcone modelarstwu szkutniczemu. Napewno uzyskasz mnóstwo porad i podejrzysz jak inni to robią.

www.koga.net.pl

Bardzo dziękuje za ten link, na pewno skorzystam : )

Może jak już moje dzieło będzie bardziej przypominało statek to zamieszczę kilka zdjęć, a tym czasem żegnam :)

Pozdrawiam

Krzysiek_95 trochę dziwne masz podejście do sprawy.Daj tu relację z budowy i tyle. Poprosiłem o zmniejszenie fotek bo forum się rozjechało ( nie tylko chyba u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wyczytało między wierszami, że zdjącia były z fotosika.

Jesli tak, to wejdź w te zdjęcia, kliknij opcję "Pobierz Pozostałe Kody". Wyświetli się nowe okienko z mnóstwem linków. Wybierz albo: "Miniatura na forum, zdjące otworzy się w pełnym rozmiarze", albo "Zdjęcie na forum 500px". Skopiuj wybrany link i bez żadnych znaczników wklej po prostu do postu. Link z fotosika zawiera już wszystkie wymagane znaczniki.

Zrób to samo z pozostałymi zdjęciami i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# no i znowu się forum rozjechało, choć dałem maksymalny dopuszczalny rozmiar

 

Tak jak obiecałem wklejam nowe zdjęcia.

Niestety nie zrobiłem przy statku zbyt wiele, bo na jutro mam sporo nauki.

 

Tutaj zdjęcie które wstawiałem wczoraj, tylko że w lepszej jakości.

Dla porównania rozmiarów przy asw 28

Dołączona grafika

A tutaj już nowe:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ps.Wiem że to nie będzie dzieło, dla mnie jako iż jest to mój pierwszy model nie liczy się wygląd.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, zdecydowanie odsyłam do KOGI po naukę (adres powyżej), ale może nie pokazuj swojego modelu tam :(

Dla własnego dobra nie założę tam tematu :wink:

Po tym co tam zobaczyłem to aż mi się wstyd zrobiło, chyba rzeczywiście robienie ożebrowania z paneli podłogowych to nie był dobry pomysł :o

No ale cóż, zacząłem to muszę skończyć.Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Konstrukcję nośną masz. Oklej to pianką, szpachlą i wyszlifuj. I masz kopyto pod laminatowy kadłub. :wink:

Na konstrukcjach okrętów mało się znam, ale to co widzę lekko mnie przeraża. :wink:

Jak popatrzyłem to nasunęła mi się myśl o słynnym, zaginionym lotniskowcu RC... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiejcie się śmiejcie :mrgreen:

mam na budowę całą zime i jeszcze bedzie z tego statek :wink:

paniol2005 - statek nie musi być szybki, a biorąc pod uwagę że nie będzie z pewnością też ładny :D to mi wystarczy żeby łowił ryby, ewentualnie zamontuje na nim działo asg :D

 

Aha żeby nie było że nic nie robię

Nowe zdjęcia: (przepraszam za jakość)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jutro postaram się dobudować pozostałą część dzioba i zająć się tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, ja się nie śmieję (naprawdę), to co napisałem powyżej to wynikło tylko (szczerze) z pierwszego skojarzenia. Również czekam na dalszą relację i miłe zaskoczenia. Ale już teraz jako starszy i bardziej doświadczony modelarz piszę Ci, że Twój model poprzez kształt kadłuba nie ma predyspozycji do pływania. Dlaczego nie zbudujesz czegoś prostego (chociażby motorówka "Krysia") z planów, tylko kombinujesz jak koń pod górę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu on taki płaski na dole? Widziałeś kiedyś statek POD wodą? :mrgreen:

 

Na dole jest płaski tylko tymczasowo, nie zrobiłem jeszcze niższego "piętra" ponieważ na razie tak jest mi wygodniej doklejać elementy górne :) Wykończę jeszcze tył i zabiorę się za to.

 

Dlaczego nie zbudujesz czegoś prostego (chociażby motorówka "Krysia") z planów, tylko kombinujesz jak koń pod górę ?

Chciałem zbudować coś z rzeczy które akurat miałem przy sobie - a że miałem akurat pod ręką kilka metrów paneli i fajnie się z nich budowało to wpadłem na pomysł budowy statku z właśnie tego materiału.Teraz szkoda by mi było przerywać budowę.Być może w międzyczasie zbuduje jakiś mniejszy statek, tylko już według określonych planów i z bardziej modelarskich materiałów :wink: Niestety najbliższy sklep modelarski leży 80 km od mojego miasta, i pozostaje jedynie kupowanie przez sklepy internetowe.

 

 

A to już efekty dzisiejszej pracy:

( niestety znowu nie najlepsza jakość :( )

Pierwsze zdjęcie prawie całkiem zamazane ale chciałem pokazać jak to mniej więcej wygląda

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam

 

# jak tylko wrócę ze szkoły dodam w lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.