Skocz do zawartości

Proste doświadczenie fizyczne???


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę humorystycznie ale kiedyś dostałem 5 (tak, tak zdarzało mi się :wink: ) za pobudzenie całej klasy prądem :mrgreen: Zapalniczka elektryczna , wyciągnąłem ten "szczwany" "pstryk" z drucikiem :mrgreen: cała klasa złapała się w taki jakby łańcuszek trzymając kolegę/koleżankę palcem o palec na końcu ja z owym "psztrykiem" przekazałem ładunek nauczycielowi i tak przez wszystkie osoby z powrotem do mnie :mrgreen: wszyscy oczywiście głośno Łaaa i już :wink: Nie mniej jednak nie polecam, moja Pani profesor była bardzo lajtowo nastawiona na takie wybryki, nie wiem jak u Ciebie w szkole :wink:

 

edit:

Na wir w butelce jesteś jeszcze za młody, od 18 lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może rakieta z torebki po herbacie

Jeśli tylko nie przewróci się podczas odpalania, i o ile opowiesz historię o Amerykanach i Rosjanach i wyścigu zbrojeń - to jest to genialny pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobrazuj pole magnetyczne. :wink:

Potrzebne kilka, kilkanaście magnsów w różnych kształtach, kartka papieru i solniczka pełna opiłek żelaza.

Kładziesz kartkę na magnesie i sypiesz opiłki. Układają się we wzór pola magnetycznego.

Dlatego warto mieć kilka magnsów - sztabkowe, okrągłe, podkówkowe(taki zapewne jest w gablocie z pomocami naukowymi).

 

Inna wersja - opisz zasadę działania silnika bezszczotkowego - murowana piątka ;) Dorób do tego tablice poglądowe, do powieszenia na ścianie pracowni i masz 6+. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.