Skocz do zawartości

wyważanie śmigieł wielołopatowych


Gość wotoma

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wasze doświadczenia z wyważaniem śmigieł 3 lub 4 łopatowych, w szczegolności gdy w rachubę wchodzą raczej wieksze rozmiary (zaczynając od 18'").

Macie jakieś "szczególne" patenty?

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Boje sie ze jakies specjalne patenty nie istnieja - moze tylko wyzsza wywazarka.

Roznica jest jedna tylko - gdy smiglo jest dwulopatowe - dokladnie wiadomo ktora lopate trzeba szlifowac. W przypadku wiekszej ilosci lopat - poza niespotykanym chyba przypadkiem gdzie zdecydowanie jedna lopata jest ciezsza, i te trzeba szlifowac, nalezy szlifowac dwie lopaty po ciezszej stronie, oczywiscie bardziej te ktora jest ciezsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem rozważać jak wyważyć śmigło trójłopatowe.

I zgadzam się z Tobą w zupełności, w mojej ocenie wyważenie 3 łopat jest to stosunkowo proste, wymaga tylko wyższej i bardziej dokładnej wyważarki, oraz konieczności złapania pionu łopaty, która pozostaje w górze. Najpierw trzeba znaleźć najlżejszą łopatę, i metodą prób i błędów szlifować pozostałe dwie lub jedna, do czasu złapania pionu łopaty pozostającej w górze. Oczywiście pion musi być zachowany w każdym położeniu po przekręceniu o 120 stopni. Jasne nie należy przedobrzyć w szlifowaniu, bo zostanie nam tylko piasta ...

Co do czterech łopat, to myślę, że trzeba szlifować co najmniej ze dwie (ostatecznie trzy) łopaty a ”pion” łapać pod kątem 45 stopni. I po obrócaniu o 90 stopni całość powinna zachowywać się tak samo i pozostawać w niezmienionym położeniu.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie - niezaleznie 3 czy 4 lopaty - szlifujesz te dwie ktore sa najnizej, przy czym szlifujesz wiecej lopate ktora jest najnizej. Poza przypadkiem kiedy jedna lopata zdecydowanie wisi pionowo w dol.

Ta ktora jest najnizej jest najciezsza, nastepna jest nieco lzejsza itd.

Wywazarka chyba tylko magnetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.