Skocz do zawartości

gdzie kupić DX7: najbardziej popularne 2.4GHz


bob07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

http://www.rc711.com/shop/product_info.php?cPath=27_24&products_id=1441

 

Tutaj masz aparaturę DX7 firmowaną przez JR. Przypatrz się uważnie. Niczym się nie różni od Spektruma. Tylko ceną (Spektrum powyżej 300 dolarów) W pełni kompatybilna ze wszystkimi odbiornikami DSM2. W komplecie trzy serwa i baterie. Możesz płacić złotówkami. Gdybym ja chciał kupić DX7 zdecydowanie brał bym tą. I być może w przyszłym roku ją "łyknę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przesyłki dowiesz się po wybraniu przedmiotu. Wybranie nie zobowiązuje Cię jeszcze do kupna. Możesz klikać do woli. Kupujesz wówczas gdy wprowadzasz dane swojej karty bankomatowej. Więc chyba musisz się najpierw zalogować, a później wybrać sobie tą aparaturkę z opcją wysyłki do Polski. I wszystko wiesz, czy Ci się to opłaci czy nie? Z cłem to różnie bywa. W zasadzie z VAT-em, bo cła nie ma. Czasami idzie od razu do Ciebie pod drzwi, a czasami przechwyci Urząd Celny i zapłacisz 22% VAT-u. Z moich obserwacji wynika, że zawsze taniej wychodzi niż w Polsce. Problematyczna jest ewentualna naprawa gwarancyjna, no bo wiesz: musisz wysyłać i czekać aż Ci sprawę załatwią.

Wybór jednak należy do Ciebie. Weź kalkulator i oblicz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały offtop (a może nie taki znowu offtop)

jak szukałem swojej w zeszłym roku, to nawiązałem kontakt z jakimś kolesiem z wysp, co ogłaszał się na forum i miał jakieś aukcje na allegro z radyjkami. Kupował je w GB, pakował i wysyłał do kraju, gdzie wtedy DX7 było swego rodzaju nowością i kosztowało jakieś 1600 zł (legalnie, z vatem cłem gwarancją). Spytałem tego kolesia na gadzie, dlaczego jego sprzęt jest tylko minimalnie tańszy (może z 200zł) niż w legalnych sklepach, na co on odpisał mniej więcej "w Polsce taniej niż za 1400 nie kupisz". Strasznie mnie wkurzyła jego bezczelność, bo rozumiem że każdy chce zarobić ale nie należy traktować mieszkańców kraju nad Wisłą jak ciemnej masy, która nie potrafi skorzystać z paypala, internetu i karty kredytowej.

Ostatecznie zamówiłem swoje radio w Donaldshobby (niestety już nie istnieje, padło w wyniku kryzysu), a że jakoś cło i vat mnie szczęślwie ominęło, a USD stał wtedy po 2,20 zapłaciłem może z 800 zł za kpl z 4 serwami i zamówionym dodatkowym odbiornikiem, do tego mam wersję amerykańską o większej mocy (100 mW), co akurat nie ma znaczenia bo nie latam szybowcami.

Kolejne odbiorniki kupowałem przez brytyjski ebay ale z aukcji sklepów, bardzo pewne źródło i absolutnie żadnych dodatkowych opłat, bo z UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep

Ja swoje radio kupowałem tutaj.

Ktoś "wydłubał" z paczki odbiornik.

Napisałem do sprzedawcy że paczka mogła by być lepiej zabezpieczona bo dotarła bez odbiornika, po kilku dniach nowy odbiornik był już u mnie . Kolejne paczki przyszły zabezpieczone dodatkową taśmą. Polecam!

Odpada cło bo to unia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, jeśli kupowałeś w tym sklepie i konkretnie to radio z tej strony to nikt Ci odbiornika nie "wydłubał", tylko to jest sam nadajnik. Czytaj ostatnie zdanie:

...The DX7se is supplied as a transmitter only, a receiver is not included.

Zestaw DX7 z odbiornikiem kosztuje w Anglii 280-290 funtów. A , że Ci dosłano odbiornik to gratuluję.

Trzeba uważnie czytać opis przedmiotu zwłaszcza gdy jest po angielsku, bo można się niemiło rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w tym sklepie ale nie to radio.

Kupiłem DX6i a że kolega pytał o DX7 to taki akurat link podałem.

 

Dla dociekliwych - to jest link do DX7 SE , ale jest w tym sklepie również DX7 "zwykłe"

 

Opis trzeba czytać dokładnie nie tylko dla tego że jest po angielsku, przede wszystkim trzeba wiedzieć na co wydajemy pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.