Skocz do zawartości

Uszkodzony Żyroskop E-sky 704?


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Zmontowałem sobie szybką instalację do sprawdzenia żyroskopu.

Odbiornik, pakiet, regiel, serwo (SG-91). Przed serwem żyro.

 

Unieruchomiłem żyrko w płaszczyźnie roboczej, jak dla wysokości.

Podłączyłem zasilanie (nadajnik też był, nim ktoś głupio zapyta ;) ), zapaliła się czerwona dioda. Poczekałem aż żyrko się zaloguje. I zaczałem nim ruszać, tak, jakby model pochylał i zadzierał nos. Chciałem zobaczyć, co się będzie działo z serwem. Dla lepszej wizualizacji, serwo miało założony orczyk.

 

I pojawił się następujący problem. Gdy "zadzieram" żyrem "do góry" - serwo ładnie to kontruje.

Ale gdy "pochylam" je "w dół" - serwo dochodzi do pozycji środkowej i zaczyna drżeć, tak jakby chciało, a nie mogło. Przy bardzo gwałtownym ruchu, delikatnie wychyla się w drugą stronę i natychmiast wraca do pozycji środkowej, jednocześnie drżąc.

Czyli, w jedną stronę przechyłu działa, w drugą nie chce.

 

Jeśli nie ruszam żyroskopem, ale zadaję ruch nadajnikiem, to serwo chodzi idealnie.

 

Przełączenie rewersu powoduje tylko, że serwo chodzi w drugą stronę. Ale nadal ta sama strona pochylenia, nie działa. Regulacja czułości, nic nie daje, tj nie pomaga.

 

Robię coś źle, czy żyro jest walnięte?

Trochę mi głupio, bo kupiłem używane od jednego z naszych kolegów, jako sprawne, choć za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak, żyroskop był nieruchomy i prób było kilka.

 

Co do nadajnika, wykorzystałem ster wysokości z jednego, mojego modelu, na którym mam 115% wychyleń w obie strony. Zresztą ruch z nadajnika jest jak najbardziej poprawny w pełnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.