Skocz do zawartości

Czym skleić kołpak?


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkało mnie nieszczęście. :wink:

W czasie próby statycznej ciągu w motoszybowcu "Orkan" (opisywany na forum, niedługo wrzucę aktualizację postępów), coś pizło i odpadło. Myślałem, że może odpadła węglowa łopatka Graupnera od składanego śmigła "Ray".

Ale okazało się, że oderwał się kołpak. Był przyklejony czymś, podejrzanie podobnym do szarego Poxipolu, tylko ciemniejsze i bardziej zielonkawe. I jakimś cudem, te 4 kropelki cementu puściły w czasie obrotów. Tzn. popękały.

 

Czym przykleić ten kołpak? Żywica Epoksy UHU 300kg wystarczy? Mam jeszcze UHU 5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odradzam klejenie ze względu na obroty jakie są osiągane przez ten element i związany z klejeniem brak możliwości wyważenia. Lepiej kup sobie nowy kołpak....kosztuje parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kołpak Turbo firmy Pelikan?

Tak.

Konkretnie ten.

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6514

 

Paweł, nie sądządze, by fabrycznie był wyważany. Klejenie wyglądało, jakby ktoś kapnął 4 krople kleju, bez ładu i składu. Nie było śladów wyważania.

Musiałbym kupić całą piastę - 4 dychy można inaczej zainwestować. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz nową piastę i będzie to samo.

 

Jeśli dziobek nie wygiął się, to możesz go przykleić. Ja tak mam przyklejone na CA i nic złego się nie dzieje.

 

Jeśli natomiast dziobek masz pokrzywiony, to dostaniesz bicia na nim i w efekcie tak czy inaczej odleci.

 

Kołpaki do składanych, zwłaszcza te turbo, to droga zabawa, wiem. Jakbyś zmieniał, bierz srebrne z Topmodel. Coś z tego zakresu http://www.nastik.pl/kolpaki-smigiel-skladanych-turbo-c-54_158.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Madrian , mam taki kołpak zbyteczny. Piastę z podstawką-czyli pierwszą częścią mam wykorzystane, a kołpak z mocowaniem łopatek mogę Ci wysłać za friko.

Jeśli chcesz to daj namiary adresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.