Skocz do zawartości

Szybko-złącze dwóch rurek Aluminiowych


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie poszukuje pomocy w tym temacie.

 

 

chce mieć możliwość szybkiego łączenia i rozłączania dwóch rurek ALU ?20. łącznikiem między rurkami będzie kawałek poliamidowego walca, powiedzmy o długości 30mm

 

Coś na styl jak kiedyś w namiotach było że z jednej tej węższej wystawała kulka którą sie wciskało a po połączeniu wystawała ona przez otwór w drugiej rurce.

 

Gdzie można zdobyć takie półfabrykaty na wykonanie tego lub inny sposób na wykonanie podobnego rozwiązania??

 

 

Mam też plan zastępczy który działa ale mi się nie podoba, tz. w rurce i łączniku dziurka na prze-wylot i jako blokada zawleczka z gumką, która to okręca się do okoła rurki i zaczepia o drugi koniec zawleczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedyś zrobiłem na szybko tego typu mocowanie :D.

 

Potrzebne dwie kulki, sprężynka i rurka cienkościenna o średnicy wewnętrznej równej średnicy kulki i średnicy sprężynki ( z minimalnym luzem ).

Zaciskamy "po obwodzie" jeden koniec rurki , aby włożona kulka nie wypadała ( zagięcie takie zrobiłem wkładając koniec rurki do otworu stożkowego i zaciskając w imadle ). Po włożeniu zestawu kulka - sprężynka -kulka - zaciskamy "po obwodzie" drugi koniec rurki. Wciskamy lub wklejamy gotowy detal w wałek.

 

P.S. Jeżeli kulki za płytko chwytają ( grube ścianki rurek ), można zamiast kulek użyć wytoczonych wałeczków z kołnierzem ( niestety trzeba mieć dojście do tokarki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.