Skocz do zawartości

Lama nie chce współpracować


yogi

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno Lamę v4 i próbuję ja teraz ustawić. Nie obraca się wokół własnej osi, z tym problemu nie było. Lata jednak na boki, trymery na kontrolerze nic nie dają ( jedynie minimalnie ), czasem też przeważa w przód czy w tył. Co mógłbym z tym zrobić?

Czytałem o wykręcaniu jakiegoś elementu ale nie wiem niestety o co chodziło i jak to w ogóle wygląda.

dziękuję z góry wszystkim którzy chcieli by pomóc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to........ normalne. Model heli nie wisi "sam", no chyba że masz system stabilizacji lotu (ale to inna bajka). Jego kontrola polega na kontrowaniu jego przechyłów. Dla jasności podam przykład...ołówka. Otóż jak postawisz sobie na palcu ołówek musisz cały czas kontrolować jego pion, aby nie przechylił się i nie upadł. Podobnie jest z modelem helikoptera, nie ma bata - bez zaawansowanej elektroniki, sam nie polata :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zobacz czy obudowa nie jest za ciasno ściśnięta ,ja po kilku upadkach ,otwarciu i ponownym złożeniu za bardzo docisłem te zaciski mocujące obudowę. Efekt był taki, że serwo haczyło w miejscu łączenia obu części obudowy, że aż się odkleiło :( Objaw był taki ,że heli znosiło cały czas do przodu ,do tego przy max drążku w tył był w zwisie :( Teraz już delikatnie łączę obudowy!!! i wszystko jest OK ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi, moja lama na dużej przestrzeni jak wisi, to wisi i może minimalnie "pływa", jednak góra jakieś 20cm na boki.

To co Ty opisujesz, mnie się zdarza latając w małych pomieszczeniach blisko ścian.

Wtedy helik "ciągnie" w stronę ścian. > Czy to tylko moje obserwacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: YOGI ,co do trymerów to wiesz ,że na początku przed startem (PRZED PODŁĄCZENIEM BATERII DO LAMY!!!) ,wszystkie powinny być ustawione na środek!!! (oprócz przepustnicy ta zawsze w dół na najniższy poziom!!!). Jako przykład powiem ci ,że jak nie będziesz miał ich pośrodku ,a dajmy na to w skrajnych położeniach, to po załączeniu lamy "pomyśli ona " ,że jest to punkt zerowy (środkowy ) trymerów i potem po starcie nie ma szans podregulować niczego!!! ,przynajmniej ja zauważyłem taki objaw w moim Heli. W skrócie daj trymetry przed załączeniem pośrodku, reguluj położenie po starcie!!! ,pozdrowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.