Skocz do zawartości

Walkera + moduł Corona 2,4Ghz


Krzysztof-G2

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No dobra ale czy będzie działał ten moduł z takim nadajnikiem?

Na stronie Pitlaba http://pitlab.webpark.pl/interfejs_fms_pl.html jest informacja i schematy, odnośnie sposobu pobierania sygnału PPM, który do modułu Corona jak i innych modułów 2.4GHZ jest niezbędny. Według tej informacji nie wszystkie aparatury Walkera korzystają z sygnału PPM.

Podaj dokładnie jaką masz aparaturę, typ itp. Czy ma gniazdo trenera. Bez tej informacji nic się nie wyjaśni.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że to aparatura Walkera 4, przerobić się da, tylko potrzebna jest nieco większa ingerencja http://pitlab.webpark.pl/walkera.html tu jest to opisne.

Tak jak widzę ze zdjęcia modułu Corona, to wolny 3 żyłowy kabel wyprowadzony w lewym górnym rogu modułu ma oznaczone przewody odpowiednio od góry:

 

masa

plus zasilania

sygnał PPM (oznaczony prostokątem)

 

Po przeróbce opisanej przez Pitlaba masa i sygnał PPM będą dostępne na złączu MINI DIN i tam można podłączyć odpowiednie przewody z modułu Corona. Pozostaje jeszcze odszukanie na płytce nadajnika plusa zasilania. Odłączenie starej anteny i zamontowanie nowej. To jest raczej praca dla nieco już wprawionego elektronika. Spróbuj znaleźć taką osobę wśród znajomych. Osobna kwestia do rozważenia, to czy w przypadku akurat tej aparatury taka przeróbka i wydatek na moduł w porównaniu do wartości i trwałości samej aparatury Walkera 4 są opłacalne.

 

PS

W twoim przypadku jeżeli już wydawać 30 USD, to za tą cenę zamiast modułu Corona, może warto kupić po prostu w HK tą aparaturę

HK 2.4 GHZ masz od razu aparaturę 6 kanałową, z pełnym zasięgiem o podobnej jeżeli nie większej trwałości od Walkera. Cena prawie taka sama jak modułu, o który pytasz.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamówić dokładnie ten moduł, ale mam pytanie może ktoś wie czy to jest wersja V2 DSSS'a. Gdzieś znalazłem taką informację (po którymś tam listopada wszystkie sprzedawane moduły są w wersji V2), ale nie mam pojęcia gdzie :crazy: .

 

Już znalazłem ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.