Skocz do zawartości

Pakiet 2000mAh graupner i ustawienia ładowarki


Krzycho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się spytać czy te ustawienia ładowarki są prawidłowe,bo ładowanie coś mi się nie podoba.

Przysłali mi paiet 2000mAh graupnera NIMH Mam ładowarkę BC 6 E-Station przy pierwszym rozładowaniu pakietu i po naładowaniu wbiło 565mah I wyskoczył napis w lewym rogu TIME

Ustawienia łowarki to;

 

-PROGRAM SELECT

NiMH BATT

 

-NiMH Sensitivity

D.Peak Default

 

-Safety Timer

On 120min

 

Capacity Cut-off

On 2000mAhr

 

NiMH CHARGE Man

CURRENT 0,3A

 

NiMH DISCHARGE

1.0A 7,2V

 

Myslałem ,że za pierwszym razem wejdzie więcej, a na wyswietlaczu aparatury pokazuje 10.8V

 

Czy ja powinienem wyłączyć do ładowania opcję z czasem 120min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timer ustaw na max Capacity tez na max uaktywnik delta pik

jesli formujesz pakiet ustaw charge na 0,2A a jesli juz ladujesz uformowany pakiet to smialo ustaw 2A jesli pakiet nie jest przystosowany do takich pradow to ladowarka ograniczy ladowanie

 

milo by bylo jakbys dodal awatar bo sie czlowiek glupio czuje jak do sciany gada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Ustawiłeś czas ładowania na 2 godziny, prąd na 0.3 A, to wbiło 0.3x2=0.6Ah. Mniej więcej. Prądu zwiększyć nie możesz, więc zwiększ czas, albo wyłącz tą funkcję. Ładowarka sama zakończy ładowanie. A dla bezpieczeństwa można maksymalną pojemność ustawić np. na 2500mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim pakiecie Graupnera (w MX16) jest podany prąd szybkiego ładowania - schnellladestrom 1A. Jak znajdziesz taki u siebie (może też być fast lub rapid charge) to większego nie ustawiaj. Oczywiście zzradek podał trafną diagnozę, jak ładujesz 300mAh przez 2h to max wepchniesz 600 mAh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem ,że za pierwszym razem wejdzie więcej, a na wyswietlaczu aparatury pokazuje 10.8V

Kolega laduje pierwszy raz to chyba formuje pakiet ??

A TY mu radzisz

jest podany prąd szybkiego ładowania - schnellladestrom 1A. Jak znajdziesz taki u siebie (może też być fast lub rapid charge) to większego nie ustawiaj.

niech wpierw poustawia ladowarke i uformuje pakiet pradem 1/10C a wtedy to juz jedno jaki prad ustawi ladowarka i tak ograniczy prad ladowania do mozliwosci pakietow

przy nimh powinno sie uzywac termometru jak sie ma mozliwosc dla bezpieczenstwa

Ja nie uzywam :mrgreen:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.