Skocz do zawartości

Podłączenie Zbigowego modulatora do modułu nadawczego Multip


modrzej

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Voila - popatrz na drugi obrazek od gory - Assan zamiast modulu Multiplexa.

Szpilki zaczynajac od gory:

1 - wyjscie - antena

2 - wyjscie - (+) - w.cz aktywne, (0) - w.cz nieaktywne

3 - masa

4 - + baterii

5 - wejscie - (+) - wlacz w.cz, (0) - wylacz w.cz

6 - PPM - impulsy sa ujemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moduł już dawno wylądował w aparaturze... wszystko działa ok (jeszcze nie testowałem zasięgu ze względu na pogodę i brak regulatora). Jednak w testach pokojowych coś mnie zaniepokoiło...

 

Mianowicie nie wiem po czyjej stronie jest wina ale całość (tj. nadajnik i odbiornik) działają ze sobą tylko i wyłącznie na kwarcach E-skya i to na 192 kanał. Jeżeli zmieniam kwarce (chyba futaby) na kanał 72 lub 64 całość cichnie. Nie drgnie nawet jedno serwo, zero reakcji na drążki... zgłupiałem w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarc w nadajniku MUSI byc Multiplexa, nic innego dzialac nie bedzie.

Na module powinienes miec napisane ktore to pasmo - i tylko w takim pasmie to moze dzialac.

Multiplexowy modul w.cz jest bardzo precyzyjnie zestrojony, czestotliwosc kwarcu jest polowa czestotliwosci nadawanej - w module jest podwajacz czestotliwosci.

Czyli - jezeli masz 35MHz pasmo A, i tylko pasmo A, jezeli pasmo B to tylko pasmo B itd.

BTW - jedyne nadajniki sprzedawane w USA z dopuszczona wymiana kwarcow przez uzytkownika. Zadna inna firma tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha takie buty.... Jeżeli chodzi o moje kwarce E-skya to są one na 189 kanał, wygląda na to (z tego co wygooglowałem) że to pasmo B. Pracuja na częstotliwości 35,890. Czyli albo muszę latać na tych kwarcach albo szukać innych na tą częstotliwość. Na module jest tylko to co na zdjęciach.

 

Wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz modul na pasmo A - o ile dobrze pamietam oznaczenia.

Nie uzywaj kwarcow e-sky. W zadnym wypadku. Muzisz miec kwarc Multiplexa do nadajnika. A co w odbiorniku - to co odbiornik lubi.

Jedna zasada - nie oszczedzaj na kwarcach - oszczedzisz pare zloty, stracisz model. To element bardzo delikatny i bardzo precyzyjny. Dobrej jakosci to inwestycja na cale zycie, kiepski - moze sie skonczyc w drugim locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnego naciagania - pisalem - kwarce Multiplexa w nadajniku sa inne niz we wszystkiech innych aparaturach. Przykladowo - kwarc JR (i wszystkich innych), kanal 64 to 35.040MHz, Multiplexa to 17.520MHz. Polowa czestotliwosci - w module jest podwajacz.

Jeden z powodow dla ktorych ta aparatura ma tak piekielny zasieg mimo religijnego trzymania sie limitu mocy (100mW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.