Skocz do zawartości

mój sposób mocowania skrzydeł na gumę


marek rokowski

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hmmm patent może fajny tylko mnie by trochę denerwowało to przewlekanie gumy przez taki wąski przepust... a na szarpiące się spływy przecież można przykleić kawałek sklejki 1mm i po krzyku... Ja obecnie będę robił mocowane na gumę skrzydła w szybowcu ale zastosuję jeszcze inny patent, który ma mi uniemożliwić przesuwanie się skrzydła po łożu... zobaczymy co z tego wyjdzie i podrzucę tutaj fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że można przykleić kawłek sklejki/listewki na spływie etc

ale życie mnie nauczyło że w wyniku gwałtowniejszego starcia z matka ziemią owo uszytwnienie zawsze okazywało się za krókie i spływ rozorywał się "tuż za " wzmocnieniem... ;)

 

przy właściwie dobranej długosci gumy, przewklekasz ją tylko raz:

zostaje w skrzydełku w czasie jego zdejmowania

 

zakładasz tylne pętelki na kołek, lekko zaciagasz

a potem naciągasz pętle i zakładasz na przedni kołek blokując skrzydło w łożu kadłuba

 

takie mocowanie (z tulejkami) ma jeszcze inne plusy:

- gumy utrzymuja skrzydło bardziej w osi kadłuba

nawet w momencie uderzenia

- spokojnei da sie zrobić lotki na wspólnym centralnym serwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest przy sile docisku skrzydła na jednym paśmie gumy? czy skrzydło się nie kiwa zbytnio na kadłubie? Ja jeszcze nigdy nie miałem rozerwanego spływu przy klasycznym krzyżowym wiązaniu gumy na skrzydle, a moje F1A nie raz zaliczały ostre krety... później już nastał czas skrzydeł łączonych na bagnet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydło się nie kiwa - bo ma przecież gumy po obu stronach kadłuba :)

a ilość pasm zależy tylko od ciebie i srednic tulejek

 

w klasie F1A klasyczne mocowanie - spoko

prędkosc lotu znikoma :)

 

dowal modelowi silnik, aku etc - zobaczysz jak bedzie wygladalo skrzydełko po kilku hmmm.. powiedzmy większych cyrklach... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.