Skocz do zawartości

Mała Katana z depronu


myszorek1212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W tym temacie mam zamiar opisać budowę katany z depronu. Model ma być przeznaczony pod silnik elektryczny. A więc od samego początku:

Po pobraniu planów Katany S i wydrukowaniu na drukarce A4 wymiary tego modelu to:

-rozpiętość skrzydeł 97cm

-długość kadłuba 95cm

Kadłub wykonany z depronu (izoflor) 5mm- nigdzie nie mogłem kupić 6mm oprócz NOMI lecz tam trzeba kupić całą paczkę. Na kadłub i żeberka do skrzydeł przeznaczyłem 2 arkusze (wydatek 5zł). Skrzydła mam zamiar pokryć depronem 3mm wyginanym na gorąco. Kadłub jest skończony w 65%, co będzie widać na zdjęciach, które dodam jutro. Trzeba jeszcze dorobić wręgę silnika- i tutaj jest pytanie czy sklejka 3mm wystarczy czy trzeba grubszą dać? Osłonkę silnika mam zamiar zrobić z włókna szklanego tak jak to zrobił jeden z forumowiczów w tym temacie Link . A co do oklejania/malowania modelu to wg. was lepiej okleić papierem śniadaniowym na wikol co by wzmocniło konstrukcję czy samą farbę bez oklejania? A i jakimi listewkami okleić stateczniki? Na razie to chyba tyle, czekam na odpowiedzi na moje pytania, a jak już wcześniej pisałem zdjęcia dodam jutro. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Silnik taki nie nadaje sie do takiego modelu ponieważ:

-brak regulacji obrotów

-trudno dostepne paliwo

-do takiej rozpietości to ten silnik to "rozwali" model

 

Widzę że stawiasz pierwsze kroki w modelach latających rc. Zdaje mi się że jeszcez nigdy nie latałeś, jeśli zgadłem to ten model sobie odpuść jest za mały i zbyt zwrotny. na pierwszy to jakiś spokojny trenerek typu toto-1,2; zefir, RWD-5 SkaZoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sam i w depronie można połamać sklejkę 3mm :) .

To co Ty robisz tym modelem? :shock: Ja 1.5mm nie połamałem jeszcze na tyle by nie można silnika wmontować.

 

Silnik - Musiałbyś odpowiednio depron osłonić przed paliwem, raz. Dwa, 2.5cm to za dużo do tego modelu będzie. Czy aby Mars to nie samozapłon bez regulacji [tak jak mówił pompka] obrotów? :roll:

 

Pierwszy model? Odpuść, odłóż, dokończysz później... Masz dział, od czego zacząć. Zajrzyj :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.