Skocz do zawartości

Zasilanie 4 serwomechanizmów przez RS 232


Krecik13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki dylemat odnośnie zasilania 4 serw w płacie (2 lotki i 2 klapy) połączonych za pomocą złączki RS 232. Chodzi o to, że prawa klapa i prawa lotka (i tak samo lewa klapa i lewa lotka) mają wspólne zasilanie przez ta złaczkę.

Wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

 

a schematycznie całość wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Zasilanie z odbiornika dla prawej lotki i prawej klapy wychodzi z dwóch kanałów i łączy sie w złaczce RS 232. I tu moje pytanie czy zasilanie sumujące sie w tej złączce nie wpłynie negatywnie na serwa?

I czy w momencie kiedy nie bede uzywał klapy cały prąd płynący na lotke nie będzie za duzy?

 

z góry dziękuję za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie powinno. Zasilanie serw i tak idzie ze wspólnej szyny w odbiorniku.

Choć ja bym chyba wolał dać dwie złączki, osobno na prawą i lewą stronę płata, i każdy przewód zasilić osobnym pinem. Zwiększy to bezpieczeństwo, bo ewentualna awaria, lub rozłaczenie wtyczki nie pozbawi cię całkiem sterowania.

 

A jeśli zależy ci na wadze, daj po prostu przedłużacze do serw, o długości wystarczającej, by można je podpiąć bezpośrednio do obiornika + mały luz na manipulację płatem. Dodatkowo jest wtedy mniej połączeń, które mogą się rozłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.